تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

وضعیت بازار پلیمر ترکیه با کاهش محدودیت های کرونایی

در طی دو هفته گذشته وضعیت بازار پلیمر ترکیه روندی بی تنش و ثابت را به خود دید اما بعضی از گریدها روند افت قیمت را باز هم ادامه دادند.

از جمله گریدهایی که هنوز به پایین ترین قیمت نرسیده است گریدهای پلی اتیلن سبک می باشد که بین ۳۰ تا صد دلار کاهش قیمت را طی این هفته تجربه کرد.

پلی اتیلن سبک خاورمیانه به محدوده ۱۴۵۰ الی ۱۵۰۰ دلار رسید. پلی اتیلن سبک ایران به ۱۴۳۰ الی ۱۴۸۰  رسید و پلی اتیلن سبک امریکا به ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار رسید.

پلی اتیلن سبک خطی نیز در محدوده ۱۲۰۰ تا ۱۲۷۰ دلار بود که به صورت CPT برای محصولات ایرانی ثبت شده است.

پلی اتیلن سبک گرید فیلم نیز به صورت CPT به محدوده ی ۱۱۶۰ دلار کاهش قیمت پیدا کرده است ، این رقم برای محموله های ایرانی می باشد.

پلی اتیلن سنگین گرید بادی نیز برای محصولات تولید ایران به محدوده ۱۱۳۰ تا ۱۱۶۰ دلار رسیده است که این مورد نیز به صورت CPT  می باشد.

در بین گریدهای پلی پروپیلنی ، گریدهای رافیا و فایبر افزایش قیمت را تجربه کرده اند. رافیای ایرانی با سی دلار افزایش قیمتی ۱۳۰۰ الی ۱۳۳۰ دلار در هر تن  CPT رسیده است. رافیای خاورمیانه نیز به محدوده ۱۲۹۰ الی ۱۳۵۰ دلار رسید.

فایبر ایرانی نیز به ۱۳۴۰ الی ۱۴۰۰ دلار به صورت  CPT  رسید.

وضعیت بازار ترکیه در شرایط کنونی به این صورت است که خریداران برای خرید دچار شک و تردید هستند و محموله های ایرانی و غیر ایرانی در حال رقابت با یکدیگر.

معامله گران و فعالین بازار منتظرند تا ببینند ایا با کاهش محدودیت های ناشی از کرونا باز هم بازار روند باثبات خود را طی خواهد کرد یا خیر ؟

باید دید که پس از رفع محدودیت ها ایا باز هم میزان تقاضا برای پلیمرها بالا خواهد رفت ؟ آیا میزان مبتلایان افزایش خواهد یافت یا خیر ؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*