تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

تغییرات قیمت مواد اولیه پلاستیک

قیمت مواد اولیه پلاستیک

جهان کنونی تا حد زیادی وابسته به پلاستیک ها و محصولات پلاستیکیه به دست آمده از رزین های پلاستیکی یا پلیمری است.

پلاستیک ها به طور گسترده در صنایع مختلفی مانند صنعت خودرو ، بسته بندی ، کالاهای مصرفی و… مورد استفاده قرار می گیرند. انواع رزینها شامل HDPE ، LDPE ، PET ، PP ، SAN ، ABS و … می شود.

 

قیمت مواد اولیه پلیمری مهمترین داده ای است که توسط تولید کنندگان مواد پلیمری و پلاستیک و بازیافت کننده ها یا پردازنده ها تعیین می شود.

قیمت مواد اولیه پلاستیک و قیمت مواد پلیمری به طور مرتب ردیابی می شود.

 

پلی اتیلن سبک فیلم LDPE  گرید  LF190 ARYAتولید شرکت آریاساسول در ۹ فروردین ماه با قیمت ۱۳۵۰۰ تومان وارد بازار شد و در ۲۳ فروردین در کمترین قیمت خورد یعنی ۱۱۰۰۰ تومان قرار گرفت و در انتهای هفته ، ۲۸ ام فروردین با اندکی افزایش قیمت به ۱۱۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرد.

پلی اتیلن سبک خطی گرید LLD209 AMIR تولید پتروشیمی امیرکبیر در ۹ فروردین ماه با قیمت ۱۳۵۰۰ تومان به بازار عرضه شد و پس از آن با کاهش شدید قیمت همراه بود و در یکشنبه  ۲۴  فروردین ماه به پایین ترین حد خود یعنی ۱۱۶۵۰ تومان رسید. پس از آن با روند صعودی همراه شد و در نهایت در  ۲۸ فروردین به ۱۲۰۵۰ توماان رسید.

پلی اتیلن سنگین اکستروژن گرید EX3 Amirkabir تولید پتروشیمی امیرکبیر در تاریخ ۲۴ فروردین در پایین ترین قیمت خود یعنی ۱۲۰۰۰ تومان رسید و پس از آن با رشد قیمت همراه بود و در پنج شنبه  ۲۸فروردین به ۱۲۳۰۰ تومان رسید.

پلی پروپیلن کوپلیمر ( پ پ  شیمیایی ) گرید EP1X30F  تولید پتروشیمی مارون در ۲۳ فروردین ماه با افت شدید قیمت همراه بود و پس از آن روند صعودی پیدا کرد و در نهایت در ۲۸ فروردین با قیمت ۱۴۲۵۰ تومان به بازار عرضه شد.

پلی پروپیلن هموپلیمر ( پ پ نساجی ) گرید ۵۱۰L Arak تولید پتروشیمی شازند اراک با رشد قیمت نسبت به چند روز گذشته به ۱۴۸۰۰ تومان رسید.

گرید های متفاوت مواد پلاستیکی و پلیمری با افت قیمت در میانه ی ماه فروردین همراه بوده ولی با نزدیک شدن به انتهای فروردین ماه شاهد افزایش نسبی قیمت مواد پلاستیکی و پلیمری بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*