تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

کاهش قیمت ها در بازار پلیمر ترکیه

کاهش قیمت ها در بازار پلیمر ترکیه

نگرانی ها در جهت افت بیشتر قیمت ها در بازار پلیمر ترکیه افزایش یافته است چرا که قیمت پلی پروپیلن در بازار ترکیه به علت افزایش تولید در امریکا روند کاهش خود را آغاز نموده است.

این نگرانی موجب شده است تا تریدرهای فعال در بازار حاضر به فروش محموله های خوب به قیمت های پایین تر و با تخفیف شوند. این شرایط نشلان دهنده ی ان است که این ریز قیمت در بازار ادامه خواهد داشت و در هفته های آینده ریزش قیمتی بیشتری را شاهد خواهیم بود.

شنیده ها حاکی از آن است که انبارهای معامله گران حجم زیادی از پلیمر را در خود جای داده است و این نگرانی درباره ی کاهش شدید قیمت ها موجب شده است تا این معامله گران مایل باشند محموله های انبار شده ی خود را با قیمت های نازل تری به فروش بگذارند.

تاجران و فعالین بازار خبر از ریزش قیمت ها در بازار ترکیه طی هفته ها و روزهای آتی می دهند.

در بازار پلیمر ترکیه پلی اتیلن سنگین گرید F7000 تولید پتروشیمی ایلام در قیمتی در حدود ۱۸۵۰ دلار قرار گرفته است که این مقدار ۱۸ درصد مالیات و ۵٫۶ درصد هزینه های گمرکی را در برمیگیرد. اگر هزینه های گمرکی و مالیات را از این قیمت کسر کنیم محموله ها به قیمت ۱۴۷۰ دلار در هر تن به دست مشتری خواهد رسید.

بیشترین کاهش قیمت مربوط به هموپلیمر فایبر می باشد. این کاهش قیمت به گونه ای است که این هموپلیمر از مبدا هند و خارمیانه ۸۰ دلار کاهش قیمت را داشته است.

هموپلیمر فایبر ساخت ایران نیز با کاهش ۱۲۰ دلاری به رقم های ۱۹۳۰ تا ۲۰۸۰ رسیده است.

هموپلیمر رافیا نیز از مبدا هند و خاورمیانه ۵۰ دلار کاهش قیمت را تجربه کرد و به رقم ۱۸۵۰تا ۱۹۵۰ دلار رسیده است. هموپلیمر رافیای ایران نیز در بازار پلیمر ترکیه به رقم ۱۹۴۰ تا ۱۹۸۰ دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*