کرونا و قیمت نفت

در حالی که بسیاری از بازار های شیمیایی در نتیجه ویروس کرونا و جنگ قیمت نفت کاهشی شده اند، برخی از بازارهای شیمیایی با افزایش تقاضا و قیمت به صورت چشمگیر همراه بوده اند.

افزایش قیمت های ایزوپروپانول در اروپا

قیمت مواد شیمیایی که در محصولات بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرند افزایش یافته اند، زیرا تقاضا به میزان زیادی از عرضه پیشی گرفته است. بالاترین میزان صعود برای ایزوپروپانول بود که در این هفته قیمت های گرید های تکنیکی آن در اروپا دو برابر شدند.

اتانول نیز که در محصولات بهداشتی استفاده میشود، با افزایش کتری همراه بوده است.

تقاضا برای گرید هایی از پلی اتیلن ترفتالات در اروپا افزایش یافته و گزارش ها مبنی بر این است که مردم با ترس به خرید محصولات بزرگ مانند بطری های بزرگ آب و غذا های تاریخ دار آمده اند.

 

افزایش قیمت های پلی اتیلن اروپا از نفت خام

 

احتمال میرود قیمت های پلیمر پایه نفتا اروپا از افت قیمت های نفت خام افزایش یابد. ضرر هزینه های آن ها در برابر پلیمر های پایه اتان رقیب آمریکایی در حال کاهش است.

 

تقاضای ناشی از قرنطینه ویروس کرونا در اروپا در حال افزایش است، که بیشتر در بخش ذخیره سازی مصرف کننده برای محصولات مشخص و بسته بندی ها در غذا و بخش بهداشتی میباشد. اگر قرنطینه های ملی منجر به ذخیره سازی مصرف کننده شود، این الگو در مکان های دیگر تکرار پذیر است.

با حرکت اقتصاد جهانی به سوی رکود ، افت تقاضای کلی همزمان با عرضه فراوان میتواند تولیدکنندگان پلی اتیلن و اتیلن را در هر جایی در سال 2020 تحت فشار قرار دهد.

 

بازار های کاهشی

 

برای بازارهایی که با سفر مرتبط هستند، تقاضا آسیبی مستقیم از ویروس کرونا خورده است. سوخت جت مثالی واضح است: ممنوعیت آمریکا برای سفر به اکثر اروپا و محدودیت ها برای جابجایی در اکثر کشور ها، موجب افت قیمت ها شده است.

قیمت های نقدی اتیلن وارداتی در جنوب شرق آسیا در میان جو کاهشی به دنبال افت بازار های معاملات آتی نفت خام، شیوع سریع کرونا ویروس در سراسر جهان و صادرات سنگین اخیر از اروپا، به کمترین میزان های خود از دسامبر 2008 رسیدند.

 

قیمت های اتیلن، نفتا و دی اتیلن گلیکول همزمان با نفت خام به میزان های 2008 افت کردند. قیمت های دی اتیلن گلیکول آسیا به دنبال افت ناگهانی در بازار مونو اتیلن گلیکول که منجر به کاهش تجارات و کناره گیری اکثر خریداران شده است، به میزان های خود در طی سال 2008 در بحران مالی رسیدند.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *