بازگشت سهمیه های مواد اولیه کاهش یافته

بازگشت سهمیه های مواد اولیه کاهش یافته دغدغه ی جدیدصنعت گران فعال در حوزه ی مواد پلیمری است.

بر اساس امار تولید در طی سال های گذشته در سهمیه های مواد اولیه در صنایع پایین دستی اصلاحاتی صورت گرفت که این خود موجب ایجاد مشکلاتی برای فعالان صنعت پلیمر شد.

یکی از مشکلاتی که انجمن ملی صنایع پلیمر ایران نیز بر آن تاکید داشت این بود که فعالان بازار پلیمر به علت بروکراسی موجود نگران هستند که روند بازگشت سهمه ی مواد اولیه به میزان قبلی آن زمانی طولانی را به خود اختصاص دهد که در نهایت موجب سوختن و از بین رفتن این سهمیه ها شود.

در طی نظر سنجی انجام شده توسط این انجمن که از فعالان بازار پلیمر انجام شد ، نتایج نشان داد که فعالین به دو چیز بیشتر اشاره کرده اند و از بابت ان نگران بودند : همکاری نکردن کارمندان نهادهای دولتی و سوختن سهمیه ها در طی این زمان.

بازگشت سهمیه های مواد اولیه کاهش یافته

پیگیری و بازگشت سهمیه های کاهش یافته مواد اولیه به سازمان های صمت استان ها واگذار شده است و فالین بازار باید پنج بند مندرج در ابلاغیه ی شماره 110287/60 را رعایت نمایند.

این پنج بند عبارتند از :

1- انطباق با صورت معاملات فصلی خرید مواد اولیه و فروش محصولات ارایه شده به دارایی

2- انطباق با صورت های مالی حسابرسی شده (لازم به ذکر است مقدار تولید در یادداشتهای صورتهای مالی بنگاه ها می بایست موجود باشد)

3- اطلاعات مالیات بر ارزش افزوده

4- میزان مصرف حامل های انرژی

5- لیست بیمه پرداختی

واحدهای تولیدی بازار با ارایه ی چنج بند فوق به سازمان های صمت استان های خود می توانند روند بازگشت سهمیه های مواد اولیه ی خود را خواستار باشند.

تا کنون 87 درصد از واحد ها موفق به ثبت شده اند اما 13 درصد از واحدهای تولیدی نتوانسته اند که درخواست خود را ثبت نمایند.

نهادهای مذکوز نیز موطفند تا در سریع ترین زمان ممکن با واحدهای تولیدی هماهنگی های لازم را انجام دهند و مشکلات واحدها در خصوص بازگشت سهمیه ها را رفع نمایند.

توصیه می شود که واحدها هر چه زودتر مدارک خود را ثبت نمایند تا مشکل بازگشت سهمیه های واحد های تولید زودتر مرتفع گردد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *