انتظار افزایش قیمت پی وی سی فورموسا در ماه مارس

ازآنجایی‌که جو بازار با تکیه بر عرضه اندک به همراه تقاضای بالا به‌خصوص از هند قوی مانده است، عرضه‌کنندگان پی‌وی‌سی موضع صعودی قیمت‌های خود به بازارهای آسیا را حفظ کردند.

علیرغم ترس‌ها از شیوع ویروس کرونا، پیش‌بینی ماه مارس معامله‌کنندگان خبر از افزایش بیش‌ازپیش قیمت‌ها می‌دهد.

پیش از اعلام قیمت‌های ماه مارس، قیمت‌ها در هند و جنوب شرق آسیا افزایش یافت و صعودی شد.

در هفته ابتدایی بعد از تعطیلات سال نوی چینی، فروشندگان خارجی با اشاره به محدودیت عرضه، قیمت‌های خود به بازار جنوب شرق آسیا را در حدود 10 تا 20 دلار در هر تن افزایش دادند. در هند نیز، قیمت‌های وارداتی با تکیه بر تقاضای بالا افزایش یافتند.

در چین، بازار وارداتی عمدتاً در میزان‌های پیش از تعطیلات باقی ماند. معامله‌کنندگان گزارش دادند که اکثر قیمت‌ها با توجه کمبود فعالیت‌های تجاری، به‌صورت فرضی ارائه می‌شوند.

با توجه به فعالیت‌های تجاری آسیب‌دیده از ویروس، احتمال می‌رود در میان‌مدت صادرات پی‌وی‌سی چین افزایش یابد. طبق داده‌های ChemOrbis، صادرات پی‌وی‌سی چین در سال 2019 در مقایسه سالانه 14 درصد کاهش یافت و به کمترین میزان خود در 7 سال گذشته رسید.

 

علاوه بر فاکتورهای صعودی در آسیا، افزایش اخیر قیمت‌های شرکت FAS هیوستون نیز جو را در سراسر منطقه تقویت کرد و افزایش قیمت‌های صادراتی از آمریکا نیز جو را صعودی می‌کند

فروشندگان در حال حاضر ترجیح می‌دهند تا در انتظار افزایش بیش‌ازپیش قیمت‌ها در هفته‌های آتی بمانند.

معامله‌کنندگان انتظار دارند ماه مارس، به دلیل محدودیت عرضه، افزایش تقاضا از هند و سیر صعودی قیمت‌های اعلام‌شده از آمریکا، ماه دیگری از افزایش قیمت‌ها باشد.

یکی از منابع تولیدکننده شرق آسیایی گفت: «ما تأثیر اصلی شیوع ویروس را در نیمه دوم سال مشاهده خواهیم کرد.

در حال حاضر، محدودیت عرضه، جو بازار پی‌وی‌سی در آسیا را تسخیر کرده است. عرضه در سه‌ماهه دوم به دلیل نزدیکی تعطیلی واحدها به دلیل عملیات تأمین و نگهداری، محدودتر خواهد بود.»

 

انتظار می‌رود، یکی از تولیدکنندگان بزرگ تایوانی قیمت‌های پی‌وی‌سی ماه مارس خود به بازارهای آسیایی را با افزایش حدودی 20 تا 30 دلار در هر تن همراه کند. این تولیدکننده اولین کسی بود که قیمت‌های فوریه را 20 دلار در هر تن افزایش داد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *