تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

افزایش قیمت پلی اتیلن امریکا در ماه آوریل

افزایش قیمت پلی اتیلن امریکا در ماه آوریل

در روز ۹ مارس ۲۰۲۱ شرکت  Dow Chemical  اعلام کرد که از روز یکم آوریل ۲۰۲۱ قیمت های پلی اتیلن رزین خود را حدود ۹ سنت در هر پوند در امریکا افزایش دهد.

این شرکت در نامه ای که برای مشتریان خود منتشر کرده است اعلام کرده افزایش قیمت ۹ سنت در هر پوند ، علاوه بر ۷ سنت افزایشی در گذشته است. مقامات این شرکت برای اظهار نظر درباره ی این نامه برای پاسخ گویی در دسترس نبودند.

شرکت Equistar Chemicals نیز در طی نامه ای که برای مشتریان خود ارسال کرده است شرح داده است که از روز یکم آوریل ۲۰۲۱ قیمت پلی اتیلن های رزین این شرکت در کشور امریکا در حدود ۶ سنت در هر پوند افزایش خواهد داشت.

در نامه ای که در ۵ مارس منتشر شد اعلام شد در این شرایط هم چنان عرضه ی پلی اتیلن در همه بخش های صنعت با محدودیت رو به رو می باشد.

نکته ان است که افزایش ۶ سنتی در هر پوند علاوه بر افزایش ۷ سنتی اعلام شده در گذشته می باشد. افزایش ۷ سنتی در تاریخ ۱ مارس اعلام شده است.

به گزارش یکی از منابع آگاه بر اساس ارزیابی هایی که صورت گرفته است تمامی قراردادهای داخلی درباره ی انواع گریدهای پلی اتیلنی که در ۳ مارس برای ماه فوریه بسته شده اند ، به علت محدودیت در عرضه و تقاضای بالا از سمت مشتریان ، این افزایش ۷ سنتی در قیمت ها را تجربه خواهند کرد.

به گزارش این منبع بازاری که در این برهه از زمان شاهد آن هستیم محدود ترین بازار در طی ۲۰ سال گذشته می باشد.

در تاریخ ۸ مارس ، در بازارهای صادراتی ، قیمت نقدی برای انواع پلی اتیلن امریکایی مانند پلی اتیلن سبک در میزان ۱۸۳۰ تا ۱۸۵۲ دلار در هر تن (FAS هیوستون)، پلی اتیلن سبک خطی بوتن در میزان ۱۶۵۴ تا ۱۶۷۶ دلار در هر تن (FAS هیوستون) و پلی اتیلن سنگین قالب بادی در میزان ۱۶۴۲ تا ۱۶۶۴ دلار در هر تن (FAS هیوستون) ارزیابی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*