صادرات PP RP340R

گرید PP RP340R یکی از انواع پلی پروپیلن بوده که از تامین کنندگان اصلی آن شرکت Irplastics می باشد،  که محصولات خویش را با قیمت و کیفیت مناسبی به متقاضیان ارائه می دهد.  این شرکت با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تامین مواد پلیمری و انواع گرانول و کامپاند و غیره به تولید کنندگان و فعالان تجاری  با ارائه خدمات بهینه در این زمینه کمک و یاری می رساند.

برای صادرات PP RP340R آشنایی و شناخت کامل از این ماده پلیمری می تواند به شما در انتخاب محصولی با کیفیت و درجه یک کمک نماید.  از این رو ما در این مطلب به توضیحاتی در مورد ویژگی ها و کاربردهای گرید پلی پروپیلن RP340R می پردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

کوپلیمرهای پلی پروپیلن

پلی پروپیلن ها شامل دو دسته همو پلیمرها (  هم نظم،  بی نظم و تک نظم ) و کوپلیمرها هستند که هر یک خواص ویژه ای دارند. همو پلیمرها دارای استحکام بالاتر و سخت تر از کوپلیمرها می باشند و در برابر مواد شیمایی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند. همچنین قابلیت جوش پذیری نسبتا خوبی دارند و قابل تماس با مواد غذایی هستند.

در مورد کوپلیمرها باید گفت که این مواد کمی نرم تر از هموپلیمرها بوده و در برابر ضربه بهتر مقاومت می کنند.  همچنین دوام بیشتری دارند  و مقاومت به رشد ترک بهتری از خود نشان می دهند. این مواد علاوه بر آن دارای زبری بالاتر هستند و فرآیند پذیری بهتری نیز دارند.  اما به هیچ عنوان برای مصارف و کاربردهای تماس با مواد غذایی توصیه نمی شود، زیرا که از خود واکنش نشان می دهند.

 

 

انواع همو پلیمرها بر اساس نظم فضایی خود شامل سه گروه زیر می باشند:

 • اتاکتیک ها؛ با دمای ذوب پایین،  صمغی شکل،  چسبندگی بالا،  آمورف و انعطاف پذیری کمتر و سفت و دارای بلورینگی بالاتر و بی نظم
 • ایزو تاکتیک ها؛ دمای ذوب بالا،  ساختار هم نظم و کریستالی و دارای سفتی و چقرمگی
 • سیندیوتاکتیک ها؛ دارای بلورینگی کمتر و شفافیت بیشتر،  فرآیند دهی سخت تر و تک نظم

کوپلیمرها نیز که از دو نوع منومر یا بیشتر تشکیل شده اند شامل چند دسته هستند و به شکل های خطی و شاخه ای موجود می باشند.  به لحاظ ساختاری از انواع کوپلیمرها می توان به مهم ترین آنها که نوع خطی،  تناوبی،  دسته ای،  رندم و پیوندی اشاره نمود.

منظور از کوپلیمر تصادفی یا رندم چیست؟

تولید کوپلیمرها به منظور اصلاح برخی خواص یک محصول پلاستیکی صورت می گیرد و به فرآیند تشکیل آن کوپلیریزاسیون گفته می شود.  به طور کلی انواع کوپلیمرها دو گروه بزرگ را شامل می شوند،  که عبارتند از کوپلیمر تصادفی یا همان رندم و کوپلیمر ضربه ای یا ایمپلنت که سایر کوپلیمرها جزو این دو دسته اند. در ادامه ویژگی های آنها را به طور مختصر شرح داده ایم.

کوپلیمرهای تصادفی یا PP-R که از دو ماده اتن و پروپن و پلیمریزاسیون آن تشکیل شده دارای خواصی با شفافیت بالا هستند.  به همین دلیل از آنها در محصولاتی با ظاهری خوب استفاده می شود.  این محصول همچنین دارای انعطاف بالا می باشد و برای استفاده در لوله و اتصالات آبرسانی کاربرد دارد.

ترتیب قرار گرفتن منومرهای اتن و پروپن به شکل بی قاعده بوده و به همین دلیل این ماده به کوپلیمر تصادفی یا رندم نام گرفته است. از خواص دیگر این ماده مقاوم بودن آن در برابر اشعه و سختی می باشد.  همچنین خواص نوری شفاف تری نسبت به سایر پروپیلن ها دارد.

منظور از کوپلیمر پلی پروپیلن ضربه ای چه می باشد؟

این کوپلیمر همانطور که از نامش نیز پیداست نسبت به ضربه مقاوم تر بوده و به لحاظ ساختاری سخت تر می باشد.  در نتیجه شکنندگی کمتری نسبت به نوع کوپلیمر PP-R از خود نشان می دهد.  زیرا که در فرمول و ساختار آن آتن بیشتری ( در حدود ۵ الی ۱۵ درصد ) به کار رفته است.

این ماده در محصولاتی که نیاز به استحکام بالا دارند که باعث سختی و محکمی آنها شده مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های گرید  PP RP340R

همانطور که می دانیم پلی پروپیلن ها از دسته محصولات گرما نرم یا ترموپلاست ها هستند که با حرارت گرما نرم تر شده و از طریق قالب گیری می توان محصولاتی از جنس پلی پروپیلن را تهیه نمود.

گرید PP RP340R کوپلیمر پلی پروپیلن از نوع تصادفی بوده که ساختار بی نظمی دارد و به آسانی خرد و یا خراشیده نمی شود.  همچنین مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی و بازی دارد. البته مقاومت آن در برابر ضربه زیاد نبوده و ممکن است بر اثر خمیدگی زیاد سفیدک بزند،  ولی ترک بر نمی دارد.

این محصول همچنین به دلیل انعطاف پذیری نسبتا مناسب برای ظروف های قالب تزریقی،  بسته بندی های دیواره نازک،  سینی های حرارتی جهت تولید ماکارونی و تولید ورق های چند لایه و غیره مناسب می باشد.

 

کاربرد PP RP340R

 

از دیگر ویژگی ها و مشخصه های اصلی این ماده که می توان آن را از سایر مواد پلی پروپیلنی تشخیص و تمایز داد، عدم خراش پذیری سطح آن با ناخن است.  همچنین مقاومت بالایی در برابر چربی دارد،  و جهت آسان نمودن قالب سازی برای تولید به شیوه تزریق دارای سیالیت قابل قبولی می باشد.

گرید PP RP340R قابلیت خوبی برای مخلوط شدن با پر کننده هایی همچون خاک اره داشته و می تواند یک کامپوزیت غیر سمی ایجاد کند،  از این رو برای ساخت اسباب بازی کودکان و لوازم بازی آنها مناسب است. سایر مشخصات آن که در سایر پلی پروپیلن ها نیز به صورت کم و بیش موجود می باشد،  مواردی چون قابلیت جوش حرارتی،  قابلیت بازیافت و قابلیت تلفیق با هسته و بوش های فلزی است،  که به عنوان مستربیچ و محصولات دیگر تولید می شود.

همچنین در بسیاری از کاربردها این گرید به دلیل خواص نوری می تواند PS را جایگزین کند.  زیرا با استفاده از آن و وزن و انتقال بوی کم و سایر مشخصات تطبیق داده می شود. از دیگر مشخصات ویژه این پلیمر شفافیت بالا و عالی،  خواص آنتی استاتیکی و خاصیت جریان و فرآیندی پذیری خوب هستند.

کاربردهای گرید PP RP340R

از این پلیمر به طور متنوع و گسترده در روش های تولید جهت پردازش به صورت قالب تزریقی و اکستروژن ( ورق ) استفاده می شود.  بنابراین در محصولات قالب تزریقی و فیلم و ورق کاربرد دارد.  اما مهم ترین کاربردهای این پلیمر شامل موارد زیر می باشد:

 • ظروف پلاستیکی شفلف
 • وسایل ورزشی
 • اسباب بازی و وسایل تفریحی
 • بسته بندی مواد غذایی، آرایشی
 • تولید و ساخت ورق
 • درب ها و درپوش ها و غیره
 • تجهیزات پزشکی مثل سرنگ، دارو
 • ظروف محصولات لبنی
 • ظروف نگهدارنده و یا مخازن

قیمت و خرید گرید PP RP340R

قیمت محصولات پلیمری با توجه به نوع تولید کننده و شرايط تولید و سایر عوامل، متغیر است. همچنین در شرایط تحریم و به دلیل تغییرات قیمت ارز و غیره قیمت این محصول دچار نوسان بوده و در نتیجه استعلام نرخ واقعی برای تولید کنندگان و خریداران با مشکل مواجه می باشد.

از این رو بهتر است قبل از خرید اطلاعات را از قیمت و کیفیت محصول PP RP340R به خوبی کسب کرده و سپس اقدام نمایید.

صادرات گرید PP RP340R

صادرات گرید PP RP340R اغلب به کشورهای همسایه از جمله ازبکستان،  ترکیه و غیره می باشد. کاربردهای زیاد این  گرید باعث شده است تا هر چه بیشتر تولید کنندگان به لحاظ کیفیت و مرغوبیت با هم در رقابت باشند.

همچنین فعالان بازرگانی با توجه به قیمت مناسب و خوبي که این گرید دارد و نیز بازیافتی بودن آن می توانند از طریق تجارت ٱن سودهای کلانی را کسب نمایند.  کد تعرفه گرید PP RP340R جهت صادرات در ردیف ۳۹۰۲۳۰۱۰ و ۳۹۰۲۳۰۹۹ می باشد.  از آنجایی که در حوزه  مواد پلیمری مانند سایر محصولات نیاز به شناخت و دانش فنی است،  بنابراین تجار و تولید کنندگان باید که نسبت به کسب اطلاعات به روز اقدام کنند.

در این راستا شرکت Irplastics یکی از تامین کنندگان اصلی در زمینه تجارت و تولید مواد پلیمری می تواند با ارائه خدمات بهینه و استعلام قیمت واقعی و سایر اقدامات جهت به روزرسانی و ثبت سفارش گرید PP RP340R شما را هر چه بیشتر در خرید راحت و امن این محصول کمک نماید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و هر گونه سوالی در زمینه خرید و صادرات گرید PP RP340R و سایر مواد پلیمری با کارشناسان ما در تیم بازرگانی افشین کرمی تماس بگیرید.

Rate this post