مهم ترین محصولات پلیمری صادراتی اسپانیا

در طی این مقاله می خواهیم از مهم ترین محصولات پلیمری صادراتی اسپانیا صحبت کنیم و درباره این بازار پلیمری فعال در جهان بیشتر بدانیم. اقتصاد اسپانیا چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود و در اتحادیه اروپا نیز در رده پنجم قرار می گیرد. این کشور در کنار تنوع و وسعت در بخش صنعت یک مقصد توریستی بسیار جذاب محسوب می شود. این کشور در سازمان های اقتصادی مختلفی مانند اتحادیه ارئپا ، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نیز به عضویت درآمده است.

موقعیت جغرافیایی اسپانیا

اسپانیا در قسمت جنوب غربی اروپا قرار گرفته است و یک کشور مستقل و عضو اتحادیه اروپا می باشد. به لحاظ جغرافیایی از شمال و شمال شرق با فرانسه و خلیج بیسکای ، از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق ، و از سمت غربی با اقیانوس اطلس و پرتغال هم مرز است. و طولانی ترین مرز در اتحادیه ارئپا مربوط به مرز بین دو کشور اسپانیا و پرتغال است.

اسپانیا یکی از اعضای ناتو نیز هست و اقدامات خود را با توجه به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا با دستورالعمل ها و تصمیمات اتحادیه اروپا تنظیم نموده است. با تحقیقات انجام شده در سال 2005 به لحاظ کیفیت زندگی در رده ده کشور برتر جهان قرار دارد و این کشور سیاست خارجی خود را در زمینه تقویت همه جانبه روابط بازرگانی ، فرهنگی و … میان کشورهای امریکای لاتین و شبیه جزیره ایبریا به پیش می راند.

مهم ترین محصولات پلیمری صادراتی اسپانیا

کشور اسپانیا نیز در دهه 1990 بعد از بحران اقتصادی شدیدی که تجربه کرد به رشد اقتصادی چشمگیری رسید و این رشد اقتصادی کمک بزرگی به دولت بود تا بدهی های خود را کمتر کرده و اقتصاد این کشور بهبود یابد. این کشور در زمینه های مختلفی صادرات انجام می دهد ، به عنوان مثال قطعات وسایل نقلیه ، خودرو ، دارو و … .  مواد پلیمری یکی از اقلام صادراتی کشور اسپانیا می باشند. به صورت کلی بیشترین میزان واردات از این کشور برای کشورهای فرانسه ، آلمان ، پرتغال ، ایتالیا و امریکا می باشند.

پلی استایرن اسپانیا

در سال 2022، اسپانیا 385 میلیون دلار در پلیمرهای استایرن صادر کرد و هفدهمین صادرکننده بزرگ پلیمرهای استایرن در جهان شد. در همان سال، پلیمرهای استایرن 230مین محصول صادراتی اسپانیا بود.

مقاصد اصلی صادرات پلیمرهای استایرن از اسپانیا به ترتیب به شرح زیر است :

ایتالیا (74.2 میلیون دلار)،

آلمان (65.6 میلیون دلار)

فرانسه (39.2 میلیون دلار)

لهستان (37.9 میلیون دلار)

و پرتغال (19.1 میلیون دلار)

سریعترین رشد صادراتی برای پلیمرهای استایرن اسپانیا بین سالهای 2021 تا 2022 ایتالیا (10.4 میلیون دلار)، آلمان (4.15 میلیون دلار) و چک (3.53 میلیون دلار) بودند.

مهم ترین محصولات پلیمری صادراتی اسپانیا

پلی استایرن یک ترموپلاستیک شفاف است که به صورت های مختلفی مانند به شکل جامد و به شکل فوم سفت در دسترس قرار می گیرد و در گستره وسیعی از کاربردها مورد استفاده است. این محصول به دلیل شفافیت بیشتر برای تولید محصولات شفاف و روشن مانند بسته بندی مواد ازمایشگاهی و بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. از ترکیب این مواد با مواد رنگی مختلف و افزودنی ها به ساخت لوازم خانگی و الکترونیکی نیز می پردازند.

پلی آمید اسپانیا

طبق داده‌های صادرات ولزا اسپانیا، محموله‌های صادراتی محصولات پلی آمید از اسپانیا 85.9 هزار نفر بوده که توسط 45 صادرکننده اسپانیا به 32 خریدار صادر شده است. اسپانیا بیشتر محصولات پلی آمید خود را به هند، ترکیه و ویتنام صادر می کند و بزرگترین صادر کننده محصولات پلی آمید در جهان است.

3 صادرکننده برتر محصولات پلی آمید اسپانیا با 85876 محموله و پس از آن ترکیه با 65463 محموله و چین با 34874 محموله در رتبه سوم قرار دارند.

پلی آمیدها نیز یک پلیمر مصنوعتی شیری رنگ است که به علت شکل و ظاهر و ساختار کریستالی آن به رنگ شیری در امده است. این پلیمر یک ترموپلاستیک مهندسی با کارایی و بازدهی فوق العاده است  و به دلیل خواص ویژه و فرآیندپذیری مناسب در زمینه تولید لباس های کشی ، تور ، در صنایع هواپیما و خودروسازی ، عایق الکتریکی ، کیسه هوا ، الیاف فرش ، چرخ دنده ها ، ابزار آلات و … به کار گرفته می شود.

پلی پروپیلن اسپانیا

در سال 2022، اسپانیا 1.26 میلیارد دلار در پلیمرهای پروپیلن صادر کرد و دوازدهمین صادرکننده بزرگ پلیمرهای پروپیلن در جهان شد. در همان سال، پلیمرهای پروپیلن پنجاه و هفتمین محصول صادراتی اسپانیا بود.

مقاصد اصلی صادرات پلیمرهای پروپیلن از اسپانیا عبارتند از:

فرانسه (220 میلیون دلار)

پرتغال (194 میلیون دلار)

ایتالیا (188 میلیون دلار)

ترکیه (176 میلیون دلار)

آلمان (144 میلیون دلار).

پلی پروپیلن نیز به دلیل ویژگی های بی نظیر و مناسبی که دارد از جمله پر مصرف ترین و پرمتقاضی ترین پلیمرها در سرتاسر جهان است. این مواد کاربردهای متنوعی را نیز در زمینه های مختلف داراست به عنوان مثال در فیلم و ورق ، قالب گیری های تزریقی و دمشی ، کاربردهای ساختمانی ، صنایع نساجی ، بسته بندی و صنعت خودرو سازی از پلی پروپیلن استفاده می شود.

مهم ترین محصولات پلیمری صادراتی اسپانیا

بازرگانی کرمی (شرکت Irplastics ) بیش از یک دهه فعالیت چشمگیری در زمینه تامین ، صادرات و واردات انواع مواد پتروشیمیایی ، پلیمر و پلاستیک داشته است و تجربه زیادی در این زمینه ها کسب نموده است. این شرکت یکی از اصلی ترین تامین کنندگان مواد پلی آمید ، پلی پروپیلن و پلی استایرن می باشد و لذا جهت تسریع در فرآیند صادرات آماده است تا مواد اولیه درجه یک و با کیفیت بسیار بالا را به تجار و خریداران این محصول ارایه نماید.

در راستای رفاه حال خریداران خدمات ارایه شده شامل استعلام قیمت به روز مواد پلیمری، تحویل مواد پلیمری از درب کارخانه و مشاوره و غیره خواهد بود. شما می توانید جهت تهیه ، خرید و صادرات هر گونه مواد پلیمری با کیفیت درجه یک و نیز استعلام قیمت به روز این گرید و نیز هرگونه سوال و مشکلی در این زمینه با کارشتاسان ما در تیم بازرگانی افشین کرمی تماس بگیرید.

Rate this post