صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به افغانستان

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به افغانستان یکی از خدمات شرکت بازرگانی افشین کرمی Irplastics است که در این مقاله می خواهیم درباره بازار هدف یعنی کشور افغانستان و میزان نیاز به این محصول در این بازار را توضیح دهیم. این بازار یکی از مهم ترین بازارها برای ایران محسوب می شود چرا که به لحاظ جغرافیایی نیز از کشورهای همسایه محسوب می شود و می توان با شناسایی نیازهای بالقوه در صدد تامین آن ها برآمد.

پلی اتیلن ترفتالات PET

پلی اتیلن ترفتالات (PET) از طریق پلیمریزاسیون اتیلن گلیکول و اسید ترفتالیک تولید می شود و به صورت عمده در زمینه کاربردهای بسته بندی و تولید نساجی استفاده می شود. به دلیل استحکام مکانیکی و شفافیت عالی از این محصول در زکینه تولید بطری های یکبار مصرف نوشابه های گازدار استفاده می شود.

گلیکول یک مایع بی رنگ است که از اتیلن به دست می آید و ترفتالیک اسید یک جامد کریستالی است که از زایلن به دست می آید. وقتی اتیلن گلیکول و اسید ترفتالیک تحت تأثیر کاتالیزورهای شیمیایی با هم گرم می شوند، PET را به شکل یک توده مذاب و چسبناک تولید می کنند که می تواند مستقیماً به الیاف چرخیده یا برای پردازش بعدی به عنوان یک پلاستیک جامد شود.

از نظر شیمیایی، اتیلن گلیکول یک دیول است، یک الکل با ساختار مولکولی که شامل دو گروه هیدروکسیل (OH) است، و ترفتالیک اسید یک اسید آروماتیک دی کربوکسیلیک است، یک اسید با ساختار مولکولی که حاوی یک کربن بزرگ شش وجهی است (یا آروماتیک) حلقه و دو گروه کربوکسیل (CO2H).

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به افغانستان

 تحت تأثیر گرما و کاتالیزورها، گروه‌های هیدروکسیل و کربوکسیل واکنش نشان می‌دهند تا گروه‌های استر (CO-O) را تشکیل دهند، که به عنوان پیوندهای شیمیایی عمل می‌کنند که چندین واحد PET را به پلیمرهای با زنجیره بلند متصل می‌کنند. آب نیز به عنوان محصول جانبی تولید می شود.

سفتی الیاف PET مقاومت آن ها را در برابر تغییر شکل بسیار بالا می برد و همین موضوع موجب افزایش مقاومت در برابر چروک شدن پارچه ها می شود. این محصول با الیاف دیگر مانند ابریشم مصنوعی ، پشم و پنبه ترکیب شده و سپس موجب تقویت خواص ذاتی آن ها می شود و میزان توان پارچه را برای بازیابی از چروک شدگی را بالا می برد.

ویژگی های پلی اتیلن ترفتالات PET

این محصول دارای خواص بسیار ایده آلی است و در برابر آب غذا و عوامل طبیعی مانند باکتری و قارچ مقاومت بالایی دارد که این خاصیت موجب شده است تا محصولی مناسب برای کاربردهای بسته بندی مواد غذایی باشد.  این مواد به صورت عادی شفاف هستند ولی با این وجود به اندازه پلیمرهای دیگر مانند پلی کربنات و اکریلیک ها شفافیت ندارد. این پلاستیک بسیار محکم و به صورت جامد و نشکن می باشد و به موجب این خواص جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه می باشد.

مزایای استفاده از رزین PET

مزایای ذکر شده در این مواد عبارتند از :

افزایش استحکام و سفتی

وزن سبک برای استفاده در حمل و نقل.

به عنوان یک مانع رطوبت عمل می کند.

پایداری حرارتی بالا با استفاده از -60 تا 130 درجه.

مناسب برای کاربردهای شفاف و به راحتی شکسته نمی شود.

قابل بازیافت و قابل استفاده در تشعشعات مایکروویو.

ایمن برای غذا و نوشیدنی با تایید FDA و سایر آژانس های بهداشتی.

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به افغانستان

کاربرد مواد PET

بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی تا حد زیادی رایج ترین کاربرد برای PET است، اگرچه برای بسیاری از محصولات خانگی و صنعتی دیگر نیز استفاده می شود. نوشابه ها، آب میوه ها و آب تقریباً همیشه در ظروف PET نگهداری می شوند. کاربردهای دیگر شامل شیشه های کره بادام زمینی یا ژله، بطری های روغن پخت و پز یا بطری های سس سالاد است. کاربردهای بسته بندی غیرغذایی شامل بطری های شامپو و نرم کننده، ظروف صابون دست مایع و بطری های دهان شویه است.

کاربردهای غیرغذایی شامل اجزای ماشین آلات پردازش مواد غذایی، اجزای شیر، پیستون های پرکننده، یاتاقان ها، لنت های سایش، چرخ ها و غلتک ها می باشد. PET همچنین می تواند در منسوجات به ویژه در ترکیب با موادی مانند پنبه استفاده شود. علاوه بر این اغلب برای نمونه های اولیه چاپ سه بعدی با استفاده از مدل سازی رسوب ذوب شده (FDM) استفاده می شود.

 

بازار پت افغانستان

افغانستان یکی از کشورهای همسایه ایران است که به عنوان یک همسایه استراتژیک برای ما محسوب می شود و صادرات پت به این کشور موضوعی بسیار مهم و قابل توجه است. با توجه به تغییرات در زمینه های مختلف اجتماعی سیاسی تحولاتی را نیز در زمینه مناسبات تجاری نیز با افغانستان شاهد بودیم.

ممکن است فکر کنید که افغانستان مقصد مناسبی جهت تجارت یا صادرات نیست اما این کشور دوباره به بازارهای معاملاتی در عرصه بین المللی بازگشته است و روابط خود را با کشورهای خارجی از سر گرفته است و به عنوان یکی از بازارهای اصلی صادراتی برای ایران محسوب می شود و با توجه به پتانسیل بالایی که این کشور دارد مقصد بسیار مناسبی برای شرکت های بزرگ تولید و ایجاد ارتباط و صادرات با این کشور می باشد.

این کشور به دلیل عدم توسعه بخش صنعتی نیاز به واردات محصولات مختلف را برای رفع نیاز خود دارد و لذا صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به افغانستان نیازی ضروری برای این کشور محسوب می شود.

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به افغانستان

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به افغانستان

شرکت بازرگانی افشین کرمی Irplastics صادرکننده و واردکننده و تامین کننده انواع محصولات پلیمر و پلاستیک است. نام ما در میان تامین کنندگان درجه یک پلی اتیلن ترفتالات PET افغانستان به حساب می آید. شما می توانید به کیفیت محصول ما اعتماد کنید، زیرا ترکیبی از تجربه و تخصص ماست. ما اطمینان می دهیم که مشتریان ما محصولات و خدمات استاندارد درجه بالا را با پشتیبانی مشتری قابل اعتماد دریافت خواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه همکاری و اطلاع از قیمت به روز محصول از طریق شماره های درج شده با همکاران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

Rate this post