صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به پاکستان

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به پاکستان یکی از خدمات شرکت بازرگانی افشین کرمی Irplastics است که در این مقاله می خواهیم درباره بازار هدف یعنی کشور پاکستان و میزان نیاز به این محصول در این بازار را توضیح دهیم. این بازار یکی از مهم ترین بازارها برای ایران محسوب می شود چرا که به لحاظ جغرافیایی نیز از کشورهای همسایه محسوب می شود و می توان با شناسایی نیازهای بالقوه در صدد تامین آن ها برآمد.

پلی اتیلن ترفتالات PET چیست ؟

پت pet یکی از مواد زیر مجموعه پلی استرهاست که در حالت عادی به صورت نیمه کریستالی می باشد و دارای مقاومت خوبی در برابر ضربه ، رطوبت و انواع حلال ها و الکل می باشد، لازم به ذکر است این محصولات قابلیت بازیافت نیز دارند. این پلیمر یک گرید بطری محسوب می شود و در بسته بندی ، پارچه و صنعت نساجی مورد استفاده قرار می گیرد.

این پلیمر چهارمین پلیمر تولید شده پس از پلی اتیلن (PE، پلی پروپیلن (PP) و پلی وینیل کلراید، پلی استر محسوب می شود و برآوردها نشان می دهد به میزان حدودا 18 درصد از تولید پلی فرم جهان (PVC) را از آن خود کرده است. پلی اتیلن ترفتالات با توجه به نوع پردازش و حرارت می تواند به عنوان یک پلیمر آمورف شفاف و یا یک پلیمر نیمه کریستالی دسته بندی شود. با توجه به میزان بلورینگی و سایز ذرات ممکن است به صورت شفاف یا مات یا سفید به نظر رسد.

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به پاکستان

کاربرد و مزایای PET

کاربرد پلی اتیلن ترفتالات PET در زمینه تولید فیلم ها برای قالب گیری قطعات خودرو ، الکترونیک می باشد و همان طور که در قسمت قبلی اشاره کردیم کاربرد اصلی مربوط به بسته بندی و صنعت نساجی می باشد و گرید بطری محسوب می شود. یکی از کلیدی ترین ویژگی های PET ویسکوزیته ذاتی آن است. این محصول به نسبت PBT از میزان سفتی بالاتری برخوردار است.

بسیار قوی و به لحاظ وزنی سبک است و همین امر موجب حمل و نقل آسان آن شده است. طیف وسیعی از دماها را پوشش می دهد، میازن نفوذپری گاز کم دارد و در زمان پردازش اگر دستگا خاموش شود نمی شکند و در برابر شکستگی مقاوم است و در بعضی موارد حتی جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه است. همچنین برای تماس با مواد غذایی نیز مورد استفاده و تایید است.

بازار پت پاکستان

پلی اتیلن ترفتالات (PET) رایج ترین و پر مصرف ترین رزین پلیمری ترموپلاستیک از گروه پلی استرها است. با توجه به اینکه PET خاصیتی عالی برای جلوگیری از آب و رطوبت دارد ، بطری های پلاستیکی ساخته شده از PET برای نوشابه، آب ساکن، صنعت روغن های خوراکی و بخش داروسازی مورد تقاضا قرار می گیرند تا برای ساخت و تولید محصولات ذکر شده مورد کاربرد قرار گیرند. راحتی بسته بندی پلاستیکی در افزایش مصرف PET در پاکستان بسیار کلیدی و حائز اهمیت می باشد.

بازار پلی اتیلن ترفتالات در پاکستان ناشی از تقاضای PET در بسته بندی، به ویژه برای نوشیدنی ها و محصولات غذایی است. ویژگی‌های PET، مانند استحکام، شفافیت و قابلیت بازیافت، آن را به گزینه‌ای محبوب برای بسته‌بندی تبدیل می‌کند.

بازار PET پاکستان شاهد رشد بسیار چشمگیری در این زمینه است که عمدتا از عواملی مانند گسترش صنعت بسته بندی نوشیدنی، افزایش تقاضا برای آب بطری و نوشابه، و پیشرفت در فناوری پردازش پلیمر ناشی می شود. پلی اتیلن ترفتالات (PET) به عنوان یک پلیمر ترموپلاستیک برای تولید بطری ها، ظروف، فیلم ها و الیاف کاربرد دارد و استفاده از این محصول مزایای مختلفی از جمله شفافیت، سبک وزن و قابلیت بازیافت را به مصرف کننده خود ارائه می کند.

Polyethylene terephthalate

با توجه به مصرف روز افزون نوشیدنی های بسته بندی شده، درکنار تغییرات سبک زندگی بشری و تحولات در ترجیحات مصرف کنندگان ، میزان تقاضای بازار برای موارد مربوط به  بسته بندی PET روز به روز افزایش می یابد، چرا که با خصوصیات منحصر به فردی که دارد قابلیت حمل و نقل راحت و تازگی محصول را برای مشتری فراهم می کند. اضافه بر نکات گفته شده نوآوری های صورت گرفته در تولید رزین PET موجب افزایش خواص مواد شده و موجب کاهش هزینه تولید می گردد و رشد بازار را در پی دارد.

تولید کنندگان پیشرو در کراچی و سراسر پاکستان رزین با کیفیت را در اولویت قرار می دهند و اطمینان می دهند که بطری های آنها شفافیت، استحکام و دوام بی نظیری را ارائه می دهند. همراه با فناوری پیشرفته قالب گیری دمشی، این مواد به بطری های PET تبدیل می شوند که استانداردهای صنعت را تعیین می کنند.

آن چه که کراچی را به مرکزی برای تولید بطری های PET تبدیل می کند آن است که کراچی به دلیل موقعیت استراتژیک، زیرساخت های تولیدی پیشرفته و نیروی کار ماهر، یک مرکز بسیار مهم و کلیدی است. تولیدکنندگان فعال در این منطقه که در زمینه تولید بطری های  درPET این شهر فعالیت دارند از فناوری های پیشرفته و شیوه های پایدار برای تولید محصولات با کیفیت بالا استفاده می کنند و آن را به یک پیشرو در صنعت مبدل نموده اند.

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به پاکستان

صادرات پلی اتیلن ترفتالات PET به پاکستان

در این مقاله سعی کردیم تا درباره این مواد به خوبی صحبت کنیم از ویژگی ها تا کاربرد و مزایای آن گفتیم و درباره بازار هدف نیز اطلاعاتی را ارائه نمودیم. لذا در صورتی که تمایل به صادرات PET به پاکستان دارید و می خواهید از آخرین قیمت به روز و نحوه همکاری اطلاع پیدا کنید ، با همکاران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما نیز بهره مند شوید.

بازرگانی افشین کرمی بیش از یک دهه فعالیت در زمینه صادرات و واردات انواع پلیمرها را دارد و با توجه به تجربه ای که به دست آورده است قادر است روند صادرات و واردات مواد پلیمری را برای تجار و فعالان در این بخش آسان تر نماید. جهت اطلاع از نحوه همکاری با ما با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

Rate this post