صادرات گوگرد

صادرات گوگرد

گوگرد از چندین هزار سال پیش شاخته و مورد استفاده قرار گرفته است. مصرف اصلی گوگرد در تولید سولفوریک اسید است که در تولید و تهیه ی مواد شیمیایی معدنی و آلی و در کودهای شیمیایی کاربرد دارد.

مصارف دیگری که گوگرد در انها نقش دارد در زمینه ی رایون ها ، نرم کننده های رنگ ، لاستیک ، کبریت و … می باشد.

نقش گوگرد در کشاورزی بسیار مهم است. در زمینه ی دفع بیماری ها و آفات نباتی، پایدار کننده میوه های خشک، غذای گیاهی، تنظیم کننده pH یا اسیدیته خاک و … کاربرد دارد.

گوگرد از جمله عناصری است که بسیار برای گیاه ضروری می باشد و گوگرد مانند فسفر در رشد و تغذیه ی انواع گیاهان موثر است.

تولید سولفوریک اسید:

92% از گوگرد تولیدی در جهان در تولید اسید سولفوریک کاربرد دارد. 60% اسید سولفوریک تولید شده نیز در زمینه کشاورزی استقاده می شود. چیزی در حدود 50 درصد گوگرد صرف تولید کودهای کشاورزی می شود. سولفوریک اسید در صنایع زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

1-تهیه کودهای سوپر فسفات، آمونیوم فسفات و آمونیم سولفات 2-تهیه هیدرو فلوئوریک اسید 3-تهیه رنگدانه تیتانیوم دی اکسید از واکنش تیانیوم اکسید با سولفوریک اسید 4-تهیه بنزین اکسیژن دار

تولید کربن دی سولفید با استفاده از گوگرد

کاربرد آن در تهیه مواد شتاب دهنده در فرآیند ولکانش لاستیک می باشد.

گوگرد مصرفی در جهان از دو منبع عمده گوگرد معدنی و گوگرد به دست آمده از فرآیند با نفت و گاز تأمین می‌ شود. مقدار تولید جهانی گوگرد معدنی 31 درصد و گوگرد همراه با نفت و گاز 69 درصد می باشد.

به طور کلی اسید سولفوریک مهم ترین استفاده از گوگرد استبه طوری که مصرف سولفوریک اسید شاخصی مهم برای کشورهای توسعه یافته ی صنعتی محسوب می شود.

قیمت گوگرد

قیمت گوگرد بر حسب نوع ، رنگ و میزان فرآوری متفاوت است و قیمت آن تحت تاثیر تغییرات قیمتی نفت و گاز می باشد.

 

در منطقه خاورمیانه، ایران پس از عربستان و امارات در رتبه سوم از نظر حجم تولید گوگرد قرار دارد.

از جمله مهم ترین خریداران گوگرد از ایران کشورهای هند، چین و پ‍اکستان را می توان نام برد. همچنین ویتان، مراکش، اردن و بعضی دیگر از کشورهای شمال آفریقا – امریکای لاتین از دیگر بازارهای هدف گوگرد صادراتی ایران هستند.

 

جهت اطلاع کامل از قیمت و نحوه ی صادرات گوگرد گروه بازرگانی افشین کرمی آماده ی پاسخ گویی به مشتریان می باشد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *