صادرات EPS R310

بازرگانی افشین کرمی تامین کننده اصلی EPS R310 با بیش از یک دهه تجربه در تلاش است تا صادرات انواع مواد پلیمری را برای مشتریان تسهیل کند و مواد درجه یک با بالاترین کیفیت را در اخیتارشان قرار می دهد. در این مقاله نیز درباره مواد R310 و به طور کلی درباره پلی استایرن گسترش یافته اطلاعاتی ارائه خواهیم کرد.

 

پلی استایرن گسترش یافته یا EPS

EPS زندگی خود را به عنوان دانه های متراکم پلی استایرن شروع می کند. پلی استایرن در شکل منبسط نشده خود یکی از پرکاربردترین مواد روی کره زمین است. از کیس های DVD گرفته تا جاده ها و مواد سقف، این پلاستیک پویا از زمان کشف آن در سال 1839 به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده است.

پلی استایرن در شکل غلیظ آن یک رزین پلاستیکی است که به اندازه آلومینیوم استحکام دارد اما چگالی کمتری دارد و انعطاف پذیرتر است. اما هنگامی که با استفاده از بخار گرم می شود، تغییر جزئی در ساختار پلاستیک اتفاق می افتد تا جادوی واقعی به دست آید.

با افزودن بخار، تولیدکنندگان می‌توانند دانه‌های پلی استایرن را «بسط» کنند و محصولی بسازند که 98 درصد هوا باشد، رسانایی حرارتی بسیار پایینی داشته باشد و در برابر شکستگی طبیعی مقاوم باشد. هنگامی که پلی استایرن منبسط می شود، دنیای جدیدی از کاربردها با آن گسترش می یابد.

به عنوان فوم EPS، محصول نهایی را می توان به عنوان عایق، بسته بندی محافظ و حتی پشتیبانی ساختاری برای پل ها و اسکله ها استفاده کرد. این همان انعطاف‌پذیری است که به EPS در خانه شما، زیر جاده‌ها و محافظت از کالاهای بسته‌بندی شده‌تان جایگاهی داده است.

 

چرا EPS سودمند است؟

 

 •  عایق حرارتی بالا
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • فوق العاده بادوام
 • به راحتی قابل بازیافت با قدرت همه کاره
 • به راحتی با رزین اپوکسی لمینت می شود
 • در اشکال، اندازه ها و مواد فشرده سازی مختلف تولید می شود
 • سبک و قابل حمل
 • ویژگی های جذب شوک بالا
 • مقاوم در برابر فشار
 • مارک با چاپ یا برچسب زدن چسب

 

 • راهسازی

فوم EPS تا 99 درصد سبک‌تر از مواد پرکننده سنتی است و مقاومت فشاری بهتری دارد، بنابراین در جای خود باقی می‌ماند.

کار کردن با بلوک های پلی استایرن نیز بسیار ساده تر از مواد پرکننده مانند ماسه، خاک و خاک اره است:

 • نصب سریعتر
 • خدمه ساختمانی کوچکتر
 • وابسته به آب و هوا نیست
 • فضای کمتری برای خاکریز جاده ها مورد نیاز است
 • تدارکات ساده تر
 • نگهداری کمتر

تمام این مزایا باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه پروژه های عمرانی می شود.

 

صادرات EPS R310

معایب EPS

در برابر حلال های آلی مقاوم نیست

نمی توان در ترکیب با فویل های عایق آبی MPVC استفاده کرد

پیش از این، EPS از کلروفلوئوروکربن ساخته می شد که به لایه اوزون آسیب می رساند

در صورت رنگ روغن قابل اشتعال است

نگرانی‌های بهداشتی در مورد نفوذ مواد شیمیایی استایرن به نوشیدنی‌های داغ یا مواد غذایی در فنجان‌های EPS

 

EPS R310

R310 یک کلاس EPS است که می تواند در تولید فوم EPS در محدوده چگالی بین 14 کیلوگرم بر مترمربع تا 25 کیلوگرم بر متر مکعب استفاده شود که برای قالب گیری بلوک با کیفیت بالا با ضخامت مقطع 10 میلی متر مناسب است و از قالب گیری سریع با زمان چرخه کوتاه آن اطمینان حاصل می کند.

مواد R310 برای موارد و بسته بندی محصول مناسب برای تماس با مواد غذایی استفاده می شود، کاربردهای عایق نیازی به طبقه بندی آتش ندارد. چگالی کمتری را می توان پس از چند مرحله انبساط به دست آورد.

 

نوع بسته بندی

کیسه کاغذ کرافت چند لایه استاندارد (25 کیلوگرم) کیسه بزرگ 800 کیلوگرمی و 1000 کیلوگرمی با پوشش داخلی مانع گاز

ذخیره سازی

مواد EPS R310  باید در مکان‌هایی با تهویه مناسب با دمایی که ترجیحاً بیش از 25 درجه سانتیگراد نباشد، نگهداری شود. باید در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب و نور مستقیم خورشید محافظت شود. کیسه نیمه استفاده شده باید به اندازه شرایط اولیه محکم بسته شود و در مدت زمان کوتاهی مصرف شود. به منظور حفظ پتانسیل انبساط، توصیه می شود در صورت باز نشدن بسته، ظرف مدت سه ماه پس از تولید استفاده شود.

شرایط پردازش مواد  EPS R310

همه شرایط پردازش ممکن است با توجه به نوع تجهیزات و زمان پیری مواد قابل تغییر باشد.

از گسترش مهره ها گرفته تا محصولات بلوک یا مد شکل، کل فرآیند با بخار مدیریت می شود.

مواد R310  در یک انبساط در تراکم های بین 14 کیلوگرم بر متر مکعب تا 25 کیلوگرم بر متر مکعب قابل انبساط است. حداقل چگالی قابل دستیابی ممکن است بسته به نوع گسترش دهنده و شرایط فرآیند متفاوت باشد.

از آنجایی که زمان نگهداری موقت در سیلوها 5-24 ساعت توصیه می شود به چگالی، جو و شرایط فرآیند بستگی دارد.

احتیاط

 

مواد EPS R310 باید به طور محدود از جرقه و شعله جلوگیری شود، به منظور جلوگیری از الکتریسیته ساکن، تجهیزات و ماشین باید با اتصال زمین کافی در خطوط انتقال محصول و در طول پردازش محصول ارائه شود.

مواد R310 برای کاربرد تماس با غذا مناسب و مجاز است.

صادرات EPS R310

 

خواص و ویژگی های پلی استایرن منبسط شده

 

 • تراکم

محصولات و اجناس ساخته شده با پلی استایرن منبسط شده با سبکی فوق العاده اما مقاوم هستند. بسته به کاربرد، چگالی از 10 کیلوگرم بر متر مکعب تا 35 کیلوگرم بر متر مکعب متغیر است.

 • رنگ

رنگ طبیعی پلی استایرن منبسط شده سفید است، این به دلیل شکست نور است.

 • قدرت مکانیکی

چگالی مواد ارتباط نزدیکی با خواص مقاومت مکانیکی دارد. نمودارهای زیر مقادیر به دست آمده در این خواص را بسته به چگالی ظاهری مواد پلی استایرن منبسط شده نشان می دهد.

 • عایق حرارتی

محصولات و مواد پلی استایرن منبسط شده دارای ظرفیت عایق حرارتی عالی هستند. در واقع، بسیاری از کاربردهای آن به طور مستقیم با این ویژگی مرتبط هستند:  به عنوان مثال، هنگامی که به عنوان ماده عایق محوطه های مختلف ساختمان ها یا در زمینه بسته بندی و بسته بندی مواد غذایی تازه و فاسدشدنی مانند جعبه های ماهی استفاده می شود.

 • رفتار آب و بخار آب

پلی استایرن منبسط شده بر خلاف سایر مواد در بخش عایق کاری و بسته بندی رطوبت گیر نیست. حتی با غوطه ور کردن کامل مواد در آب، سطوح جذب با مقادیری از 1٪ تا 3٪ حجمی (تست غوطه وری پس از 28 روز) حداقل است.

 • ثبات ابعادی

محصولات EPS، مانند تمام مواد، در معرض تغییرات ابعادی به دلیل تأثیر حرارتی هستند. این تغییرات از طریق ضریب انبساط حرارتی ارزیابی می شود که برای محصولات EPS مستقل از چگالی است و در مقادیر نوسانی در محدوده 5-7 x 10-5 K-1 قرار می گیرد، یعنی بین 0.05. و 0.07 میلی متر طول هر متر و درجه کلوین.

 • پایداری در برابر دما

علاوه بر پدیده تغییرات ابعادی ناشی از اثر تغییرات دما که در بالا توضیح داده شد، پلی استایرن منبسط شده ممکن است به دلیل اثر حرارتی دچار تغییرات یا تغییراتی شود.

فروش و قیمت EPS R310

بازرگانی افشین کرمی مواد R310  درجه یک را در اختیار مشتریان قرار می دهد  و با بیش از یک دهه سابقه و تجربه در زمینه تامین ، صادرات و واردات انواع مواد پلیمری از جمله تامین کنندگان اصلی مواد پلیمری در بازار است.

بازرگانی کرمی تامین کننده اصلی جهت صادرات EPS R310 در بازار است لذا اگر تمایل دارید از قیمت مواد R310  مطلع گردید و اطلاعات بیشتری جهت همکاری کسب نمایید با ما تماس بگیرید و از مشاوره ما بهره مند شوید.

 

Rate this post