صادرات EPS F305

صادرات EPS F305 یکی از خدمات بازرگانی افشین کرمی به عنوان تامین کننده اصلی مواد F305 در بازار می باشد. این گرید یک پلی استایرن گسترش یافته است که به صورت مواد درجه یک و به قیمت روز بازار در اختیار مشتریان قرار می گیرد. در این مقاله اطلاعاتی درباره نحوه ذخیره سازی ، نوع بسته بندی ، ویژگی ها و کاربرد گرید EPS F305 خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

ویژگی ها و کاربرد مواد EPS

EPS چیست؟ پلی استایرن منبسط شده (EPS) یک ماده فوم گرمانرم سلول بسته و سفت است که از دانه های جامد پلی استایرن تولید می شود که از مونومر استایرن پلیمریزه شده و حاوی گاز انبساط (پنتان) حل شده در مهره پلی استایرن است.

پلی استایرن منبسط شونده (EPS) نوعی فوم پلاستیکی است که به دلیل خواص عایق عالی، سبک وزن و مقرون به صرفه بودن، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این از دانه های پلی استایرن ساخته شده است که با کمک بخار گرم و منبسط می شود که ساختار فومی مشخصی را ایجاد می کند.

EPS معمولاً در بسته بندی، مانند محافظت از اقلام ظریف در هنگام حمل و نقل، و همچنین برای عایق کاری در ساختمان ها و تجهیزات تبرید استفاده می شود. همچنین می‌توان آن را در فنجان‌ها و بشقاب‌های یکبار مصرف، و به عنوان پرکننده در کیسه‌های حبوبات و سایر محصولات بالشتکی یافت.

یکی از مزایای EPS این است که در برابر رطوبت بسیار مقاوم است که آن را به گزینه ای ایده آل برای استفاده در تجهیزات تبرید و کاربردهای فضای باز تبدیل می کند. همچنین قابل بازیافت است، اگرچه فرآیند بازیافت به دلیل سبک وزن و چگالی کم مواد می تواند چالش برانگیز باشد.

 

EPS F305

مواد F305 یک ضد شعله غیر HBCD کلاس EPS است که می تواند در تولید فوم EPS در محدوده چگالی بین 16 k/m³ – 22 kg/m³ پس از مرحله انبساط چندگانه و مناسب برای قالب گیری بلوک با کیفیت بالا و قالب گیری شکل با مقطع ضخامت 20 میلی متر و بالاتر استفاده شود.

مواد F305 به طور کلی برای کیس و بسته بندی محصول استفاده می شود. کاربرد عایق که نیاز به طبقه بندی آتش دارد، در کاربردهای صنعتی در داخل آجر پروتون با جاذب ضربه و برای کاربرد بتن سبک مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع بسته بندی

بسته بندی برای مواد EPS F305 به صورت زیر می باشد :

کیسه کاغذ کرافت چند لایه استاندارد (25 کیلوگرم) کیسه بزرگ 800 کیلوگرمی و 1000 کیلوگرمی با پوشش داخلی مانع گاز

صادرات EPS F305

 

ذخیره سازی

مواد F305  باید در مکان‌هایی با تهویه مناسب با دمایی که ترجیحاً بیش از 25 درجه سانتیگراد نباشد، نگهداری شود. باید در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب و نور مستقیم خورشید محافظت شود. کیسه های نیمه استفاده شده باید به اندازه شرایط اولیه محکم بسته شود، توجه داشته باشید که بین پوشش مواد اولیه فاصله ایجاد نشود و در مدت زمان کوتاهی مصرف شود. به منظور حفظ پتانسیل گسترش توصیه می شود در صورت باز نشدن بسته، تبدیل را ظرف یک ماه پس از تحویل، تولید شروع کنید.

شرایط پردازش مواد EPS F305

 • همه شرایط پردازش ممکن است با توجه به نوع تجهیزات و زمان پیری مواد قابل تغییر باشد.
 • از گسترش مهره ها گرفته تا محصولات بلوک یا مد شکل، کل فرآیند با بخار مدیریت می شود.
 • F300  قابل انبساط در یک انبساط در تراکم بین 16 کیلوگرم بر مترمربع تا 22 کیلوگرم بر متر مکعب است. حداقل چگالی قابل دستیابی ممکن است بسته به نوع گسترش دهنده و شرایط فرآیند متفاوت باشد.
 • از آنجایی که زمان نگهداری موقت در سیلوها 5-24 ساعت توصیه می شود به چگالی، جو و شرایط فرآیند بستگی دارد.

 

احتیاط

مواد F305 باید به طور محدود از جرقه و شعله جلوگیری شود تا از الکتریسیته ساکن جلوگیری شود، تجهیزات و ماشین باید با اتصال زمین کافی روی خطوط انتقال محصول و در طول پردازش محصول تامین شود.

گرید F305 برای استفاده در تماس با غذا مناسب نیست و مجاز نیست.

مزایای EPS چیست؟

EPS یک ماده با وزن پایین با ویژگی های عایق خوب است که مزایایی مانند:

 • ثبات ابعادی – EPS ثبات ابعادی استثنایی را ارائه می دهد. عملاً تحت تأثیر طیف گسترده ای از عوامل محیطی قرار نمی گیرد. حداکثر تغییر ابعاد فوم EPS کمتر از 2٪ است. این EPS را مطابق با روش تست ASTM D2126 قرار می دهد.
 • خواص الکتریکی – قدرت دی الکتریک EPS تقریباً 2KV/mm است. ثابت دی الکتریک آن در محدوده فرکانس 100-400 مگاهرتز اندازه گیری می شود. در چگالی ناخالص 20-40 کیلوگرم بر متر مکعب ثابت دی الکتریک بین 1.02-1.04 قرار دارد. EPS قالب‌گیری شده را می‌توان با عوامل ضد الکتریسیته ساکن برای مطابقت با صنعت الکترونیک و مشخصات بسته‌بندی نظامی درمان کرد.
 • جذب آب – EPS رطوبت گیر نیست. حتی زمانی که در آب غوطه ور می شود، فقط مقدار کمی آب جذب می کند. از آنجایی که دیواره های سلولی ضد آب هستند، آب فقط از طریق کانال های کوچک بین دانه های ذوب شده می تواند به فوم نفوذ کند.

فرآیند تولید EPS

پلی استایرن منبسط شونده (EPS) از طریق فرآیندی به نام پلیمریزاسیون سوسپانسیون تولید می شود. فرآیند شامل مراحل زیر است:

 • پلیمریزاسیون: اولین مرحله در تولید EPS پلیمریزاسیون مونومر استایرن با استفاده از کاتالیزوری مانند بنزوئیل پراکسید است. این باعث ایجاد پلیمری به نام پلی استایرن می شود.
 • انبساط مهره: سپس پلیمر پلی استایرن با یک عامل دمنده، معمولاً پنتان یا دی اکسید کربن مخلوط می شود و در قالب قرار می گیرد. قالب گرم می شود و باعث می شود که عامل دمنده تبخیر شود و دانه های پلی استایرن منبسط شود.
 • پیری: سپس دانه‌های منبسط شده برای چند روز کهنه می‌شوند تا عامل دمنده کاملاً تبخیر شود و دانه‌ها تثبیت شوند.
 • قالب گیری: سپس مهره های تثبیت شده با استفاده از بخار و فشار به اشکال و اندازه های مختلف قالب گیری می شوند. EPS قالب‌گیری شده را می‌توان برش داد، شکل داد و به محصولات مختلفی مانند مواد بسته‌بندی، تخته‌های عایق و محصولات خدمات غذایی یکبار مصرف تبدیل کرد.

تولید EPS یک فرآیند بسیار خودکار است، با کنترل های کامپیوتری برای اطمینان از حفظ شرایط دما و فشار دقیق در طول فرآیند.

قیمت و فروش EPS F305

روند بازار برای EPS در سال های اخیر به طور پیوسته در حال رشد بوده است، در درجه اول به دلیل افزایش تقاضای آن برای استفاده در بسته بندی، عایق کاری و کاربردهای ساختمانی. افزایش تقاضا برای EPS به عوامل مختلفی مانند هزینه کم، سبک وزن و خواص عایق عالی نسبت داده می شود که آن را به انتخابی جذاب برای کاربردهای مختلف تبدیل می کند.

بازرگانی افشین کرمی مواد F305 درجه یک را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

بازرگانی کرمی تامین کننده اصلی جهت صادرات EPS F305 در بازار است لذا اگر تمایل دارید از قیمت مواد F305 مطلع گردید و اطلاعات بیشتری جهت همکاری کسب نمایید با ما تماس بگیرید و از مشاوره ما بهره مند شوید.

Rate this post