صادرات EPS F201

مواد EPS F201 یکی از پلی استایرن های گسترش یافته هستند که شرکت Irplastics در زمینه صادرات و تامین آن در بازار فعالیت دارد و تامین کننده اصلی جهت صادرات EPS F201 می باشد. جهت صادرات این محصول ابتدا می بایست یک آشنایی نسبی از آن به دست آورد و در این مقاله می خواهیم اطلاعات اجمالی را در اختیار شما قرار دهیم. پس تا به انتها با ما باشید.

 

EPS F201

F201 یک کلاس EPS با مقاوم در برابر شعله HBCD است که می تواند در تولید فوم EPS در محدوده چگالی بین 13 تا 20 کیلوگرم بر متر مکعب پس از چند مرحله انبساط مورد کاربرد قرار گیرد. همچنین مواد F201 مناسب برای قالب گیری بلوک با کیفیت بالا (غیر قابل استفاده برای ساخت) و قالب گیری شکل با ضخامت بخش 10 میلی متر و بالاتر  می باشند.

 EPS F201 به طور کلی برای موارد و بسته بندی محصول استفاده می شود، دیگر مواد ذکر شده جهت کاربرد عایق که نیاز به طبقه بندی آتش دارد، در کاربرد صنعتی در داخل آجر پروتون با ضربه گیر و برای کاربرد بتن سبک نیز می توان از این گرید استفاده نمود. چگالی کمتری را می توان پس از چند مرحله انبساط به دست آورد.

اگر بخواهیم بیشتر درباره پلی استایرن گسترش یافته توضیح دهیم باید بگوییم پلی استایرن منبسط شده (EPS) یک ماده فوم گرمانرم سلول بسته و سفت است که از دانه های جامد پلی استایرن تولید می شود که از مونومر استایرن پلیمریزه شده و حاوی گاز انبساط (پنتان) حل شده در مهره پلی استایرن است.

فوم پلی استایرن به طور گسترده توسط شرکت داو کیمیکال در سال 1954 با نام تجاری “Styrofoam” معرفی شد. استایروفوم – که توسط دانشمند داو، ری مک اینتایر اختراع شد – نتیجه تلاش برای ساخت لاستیک جدید با ترکیب استایرن و ایزوبتیلن (2) بود، اما با این کار او به طور تصادفی کفی 30 برابر سبکتر و بسیار انعطاف پذیرتر از پلی استایرن ایجاد کرد.

توسعه تجاری پلی استایرن در ابتدا توسط IG Farben در سال 1929 در آلمان آغاز شد و در حدود سال 1935 توسط شرکت آمریکایی Dow Chemical Co ساخته شد. اگرچه فوم پلی استایرن هم در آلمان و هم در ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت.

صادرات EPS F201

ویژگی های EPS

مواد EPS را می توان در طیف وسیعی از چگالی از 12 کیلوگرم بر متر مکعب تا 50 کیلوگرم بر متر مکعب قالب گیری کرد و خواص حاصل از آن، مانند مقاومت فشاری، با چگالی تولید تعیین می شود.

محصولاتی که از این مواد ساخته می شود عموما در برابر آب مقاومت بالایی دارند، و از طرف دیگر دارای سختی و مقاومت بسیار قابل توجه در برابر ضربه هستند. مواد EPS  به لحاظ ساختار پر از هوا دارای هدایت حرارتی پایدار طولانی مدت می باشند و همچنین غیر سمی و از نظر شیمیایی اثری ندارند. قارچ ها و باکتری ها به دلیل خواص EPS نمی توانند روی EPS رشد کنند و این یکی از مزایای استفاده از این مواد است. EPS F201 نیز زیر مجموعه این دسته از مواد اولیه قرار می گیرد.

این ماده انتخابی برای صنعت بسته بندی و ساخت و ساز است. راه حلی مقرون به صرفه و عایق کاری کارآمد را ارائه می دهد. همچنین به عنوان یک بسته بندی حمل و نقل کوسن برای کالاهای حساس به ضربه عمل می کند.

 

نوع بسته بندی

بسته بندی برای مواد EPS F201 به صورت زیر می باشد :

کیسه کاغذ کرافت چند لایه استاندارد (25 کیلوگرم) کیسه بزرگ 800 کیلوگرمی و 1000 کیلوگرمی با پوشش داخلی مانع گاز

 

ذخیره سازی مواد F201

EPS F201 باید در مکان های انباری با تهویه مناسب نگهداری شود و درجه حرارت ترجیحاً بیش از 25 درجه سانتیگراد نباشد. باید در برابر شرایط آب و هوایی نامناسب و نور مستقیم خورشید محافظت شود. کیسه نیمه استفاده شده باید به اندازه شرایط اولیه محکم بسته شود و در مدت زمان کوتاهی مصرف شود. به منظور حفظ پتانسیل گسترش در صورت باز نشدن بسته بندی توصیه می شود تا سه ماه پس از تولید استفاده شود.

 

پردازش مواد EPS F201

همه شرایط پردازش ممکن است با توجه به نوع تجهیزات و زمان کهنه شدن مواد قابل تغییر باشد.

از گسترش مهره ها گرفته تا محصولات بلوک یا مود شکل، کل فرآیند با بخار مدیریت می شود.

F201 در یک انبساط در چگالی بین 13 کیلوگرم بر متر مکعب تا 20 کیلوگرم بر متر مکعب قابل گسترش است. حداقل چگالی قابل دستیابی ممکن است بسته به نوع گسترش دهنده و شرایط فرآیند متفاوت باشد.

به عنوان زمان نگهداری موقت در سیلوها 5-24 ساعت توصیه می شود و این موضوع به چگالی، جو و شرایط فرآیند بستگی دارد.

احتیاط

باید به طور محدود از جرقه و شعله دور شود، به منظور جلوگیری از الکتریسیته ساکن، تجهیزات و ماشین باید با اتصال زمین کافی در خطوط انتقال محصول و در طول پردازش محصول ارائه شود.

مواد EPS F201  برای استفاده در تماس با غذا مناسب نیست و مجاز نیست.

صادرات EPS F201

مزایای استفاده از EPS

EPS 98% هوا است و قابل بازیافت است. این ماده بسیار سبک وزن با مزایای زیر است:

رسانایی حرارتی بسیار کم، جذب رطوبت کم و خاصیت بالشتکی عالی دارد.

خواص فیزیکی آن در محدوده دمای سرویس آن (یعنی تا 167 درجه فارنهایت/75 درجه سانتیگراد) برای قرار گرفتن در معرض دمای طولانی مدت تغییر نمی کند.

مقاومت شیمیایی آن تقریباً معادل ماده ای است که بر اساس آن ساخته شده است – پلی استایرن.

یکی از محدودیت های جدی فوم پلی استایرن، حداکثر دمای کارکرد پایین آن در حدود 80 درجه سانتی گراد است.

قیمت و فروش EPS F201

با توجه به توضیحات داده شده در سطرهای قبلی استحکام مکانیکی – تولید انعطاف‌پذیر باعث می‌شود EPS از نظر استحکام همه‌کاره باشد و مواد F201 از این قاعده مستثنی نیست. این قدرت را می توان به تناسب کاربردهای خاص تنظیم کرد. EPS با مقاومت فشاری بالا برای کاربردهای باربری سنگین استفاده می شود. برای EPS ایجاد فضای خالی، می توان از مقاومت فشاری کمتری استفاده کرد.

بازرگانی کرمی تامین کننده اصلی مواد EPS F201 در بازار است و مواد درجه یک با بالاترین کیفیت را در اختیار مشتریان قرار می دهد ، تجربه بیش از یک دهه فعالیت در زمینه تامین مواداولیه جهت صادرات موجب شده است تا بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهیم.

چنان چه قصد خرید یا صادرات EPS F201 را دارید با همکاران ما در بخش فروش شرکت بازرگانی کرمی تماس حاصل نمایید و از آخرین و به روزترین قیمت ها مطلع شوید و جهت همکاری از جزییات و نحوه صادرات و فروش مواد F201 اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

Rate this post