تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

ثبت رکورد جدید تولید اسید استیک در پتروشیمی فن آوران

ثبت رکورد جدید تولید اسید استیک در پتروشیمی فن آوران

پتروشیمی فن آوران در واحد اسید استیک موفق به تولید ۴۷۷ محصول شد و رکورد جدیدی در زمینه ی تولید روزانه ی اسید استیک ارایه کرد.

روابط عمومی شرکت فن آوران گزارش داد که تولید روزانه ی اسید استیک برابر با ۱۰۶ درصد ظرفیت اسمی تولید در طول یک روز می باشد که با وجود مشکلاتی که ناشی از فرسودگی راکتور این واحد بود با همتی که متخصصان و کارکنان پتروشیمی فن اوران داشتند محقق شد.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی فن آوران عوامل موثر در دست یابی به این موفقیت را چنین برشمرد : اجرای ۴ پروژه بهبود در سال قبل و اجرای عملیات تعمیرات کلدباکس واحد مونوکسید کربن که خوراک واحد اسید استیک را تامین می کند و در آخر اجرای پروژه ی نصب عایق پلی اورتان کلدباکس واحد مونوکسید کربن در اردیبهشت سال ۷۷ بود که به دست متخصصان و کارکنان پرتلاش پتروشیمی فن آران با موفقیت به سرانجام رسید.

میدرعامل شرکت فن آوران گفت : با توجه به شرایط تحریمی و پاسخگو نبودن لایسنسور که یک شرکت انگلیسی است ، برای انجام پروژه های ذکر شده به صورت تمام و کمال از ظرفیت اجرایی و تخصصی مهندسین شاغل در شرکت پتروشیمی فن آوران استفاده شوده است که منجر به ثبت رکورد ۱۰۶ درصد تولید اسید استیک در ۲ شهریور ۹۹ شد و از دستاوردهایی که باعث افتخار بود.

بدری اضافه کرد : با اقدامات گزارش شده و جایگزین کردن راکتور جدید به جای راکتور قدیمی ، رشد ۴۰ درصدی در میزان تولید اسید استیک نسبت به سال ۹۸ پیش بینی می شود و کار ساخت و تولید راکتور جدید بعد از اخذ مجوزهای لازم در دست اقدام قرار گرفت که در طی پند ماه آینده شاهد تمام مراحل مربوط به ساخت و نصب آن در واحد اسید استیک در شرکت پتروشیمی فن آوران خواهیم بود.

با نصب راکتور جدید یکی از مشکلات در تولید برطرف می شود و افزایش ظرفیت در تولید اسید استیک را با رکوردهای جدید شاهد خواهیم بود.

مجتمع فن آوران دارای سه واحد تولیدی در بخش متانول ، مونوکسید کربن و اسید استیک است که سالانه ۱۵۰ هزار تن استیک اسید تولید می کند که این یعنی ۱۵۰ تن در روز.

این مجتمع تنها تولید کننده نیاز اسید استیک بازار در داخل کشور است که ضمن حفظ بازار داخلی توانسته است سهم خود را در بازارهای خارجی در بخش صادرات نیز حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*