افزایش قیمت قیر هندوستان در نیمه اول مارس

افزایش قیمت قیر هندوستان در نیمه اول مارس به دلیل بالا رفتن میزان معاملات در آینده و افزایش قیمت های وارداتی صورت گرفت.

در نیمه اول این ماه قیمت قیر به صورت بشکه ای و فله ای در پالایشگاه های دولتی هندوستان به 29 دلار برای هر تن رسید ، این رقم معادل 2210 روپیه برای هر تن می باشد.

قیمت محموله ها به صورت بشکه ای برای VG10 ، 58090 روپیه در هر تن و برای VG30 ، 58890 روپیه برای هر تن می باشد.

قیمت محموله های قیر به صورت فله ای نیز برای VG10 ، 50790 روپیه در هر تن و برای VG30 به صورت فله 51090 روپیه در هر تن گزارش شده است.

افزایش قیمت قیر هندوستان در نیمه اول مارس

 

پالایشگاه ها نیز به دلیل دیر شدن تامین مالی از طرف دولت همچنان نرخ بهره برداری و تولید قیر خود را حفظ کرده اند. تامین مالی دولت به منظور پروژه های مربوط به هوای نامطلوب و پروژه های جاده ای صورت می گیرد.

به عنوان مثال پالایشگاه دولتی هندوستان پترولیوم 190 هزار بشکه در روز تولید می کند و پالایشگاه دولتی بهارات پترولیوم 240 هزار بشکه در روز تولید می کند. هر دو این پالایشگاه ها در بمبئی واقع هستند.

 

هندوستان یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان محموله های غرب آسیا می باشد و بعضی معامله گران و فعالان بازار معتقدند بازار در شرف شوک عرضه می باشد چرا که در این مدت میزان استعلام گیری هندی ها برای محموله های غرب آسیا بسیار کم شده است.

قیمت قیر فله ایران در روزهای منتهی به بیست و پنجم فوریه 428 دلار در هر تن FOB ارزیابی می شود. این قیمت به بالاترین قیمت در طی 7 سال گذشته بسیار نزدیک شده است. قیمت قیر ایران به صورت بشکه ای نیز بین 460 الی 480 دلار در هر تن می باشد.

 

Rate this post