تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

تاثیر تعطیلات عید قربان بر بازار پلیمر ترکیه

تاثیر تعطیلات عید قربان بر بازار پلیمر ترکیه به صورت با ثبات شدن و حفظ آرامش است. در طی روزهای گذشته این بازار شاهد مقداری افزایش قیمت برای پلی پر.پیلن ها و پلی اتیلن هاست.

در بازار ترکیه هم چنان تردیدهایی وجود دارد چرا که با وجود قفل شدگی در برخی از بازارها و همچنین افزایش میزان ابتلا به کرونا در جنوب شرق آسیا فعالیت صادرکنندگان پلیمر خارومیانه به شدت کاهش پیدا کرده است.

این تردیدها در شرایطی است که قیمت پلیمر در بازار ترکیه و چین به یکدیگر نزدیک شده است و این خود باعث شد تا میزان خرید و فروش بالاتر برود.

با وجود واکسیناسیون کرونا در ترکیه اما نوسان های قیمتی که در گریدهای پلی اتیلنی دیده می شود نشان از مبهم بودن وضعیت آینده ی بازار پلیمر ترکیه دارد.

در هفته جاری نیز پلی اتیلن سبک تولید خاورمیانه به کانال قیمتی ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار CFR وارد شد و روند کاهشی داست. این کاهش ۲۰ دلاری قیمت ها را برای این پلی اتیلن وارد کانال جدید قیمتی نمود.

پلی اتیلن سبک تولید ایران نیز با ۳۰ دلار کاهش قیمت به کانال قیمتی ۱۴۰۰ الی ۱۴۸۰ دلار CPT ورود کرد.

قیمتی که برای محموله های ایران در نشریه آیسیس ثبت شده است نسبت به محموله های امریکایی و محموله های تولید خاورمیانه قیمت پایین تری است.

پلی اتیلن های سبک خطی تولید ایران نیز روند ثابتی برای قیمت داشتند و در کانال قیمتی ۱۲۰۰ الی ۱۲۷۰ دلار به صورت CPT بودند. به طور کلی قیمت گریدهای پلی اتیلنی روند ثابت و بدون نوسانی را در طی روزهای اخیر داشته است.

محموله های پلی اتیلن سنگین گرید فیلم تولید ایران در کانال قیمتی ۱۲۱۰ الی ۱۲۴۰ دلار CPT قرار دارند.

پلی اتیلن سنگین گرید بادی تولید ایران در محدوده قیمتی ۱۱۳۰ الی ۱۱۸۰ دلار قرار داشتند و این گرید ها روند ثابت قیمتی را تجربه کردند.

رافیای ایرانی قیمت ۱۳۳۰ الی ۱۳۶۰ دلار در هر تن CPT ، رافیای خاورمیانه قیمت ۱۳۳۰ الی ۱۳۹۰ دلار CFR را به خود اختصاص داده است.

فایبر خاورمیانه قیمت ۱۳۸۰ الی ۱۴۹۰ دلار CFR ، فایبر ایرانی قیمت ۱۳۸۰ الی ۱۴۲۰ دلار CPT را به خود اختصاص دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*