تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:09122050173

آشنایی با دستگاه تزریق پلاستیک

قالب تزریق چیست؟

قالب تزریق چیست و چطور قالب دستگاه تزریق کار می کند .

قالب تزریق پلاستیک با اکستروژنی که دارد برای تولید مواد پلاستیک به کار می رود . این فرآیند با سرعت بالایی انجام می شود و برای تولید کالاهای مصرفی یک بار مصرف و اقلام زیادی به کار می رود

بیشتر ترمو پلاست ها می توانند تحت قالب گیری تزریقی پردازش شده و بیشترین موادی که در این دستگاه های تزریقی به کار می رود عبارتند از:

  • Acrylonitrile-Butadiene-Styrene ABS
  • Nylon PA
  • Polycarbonate PC
  • Polypropylene PP

قالب گیری تزریقی در طیف گسترده ای از محصولات پلاستیکی از قطعات کوچک گرفته تا اجزای بزرگتر در صنعت خودرو استفاده می شود . تقریبا در همه ی قسمت های تولید از قالب گیری تزریقی استفاده می شود . با توجه به طراحی ها ی مختلف و مواد اولیه پلاستیک می توان طیف گسترده ای از محصولات را تولید نمود.

دستگاه تزریق پلاستیک چگونه کار می کند .

مواد اولیه پلاستیک از یک درگاه قیف مانند وارد دستگاه تزریق پلاستیک می شوند ، با استفاده از هیترها و المان های گرمایی ذوب می شوند . سپس از طریق یک نازل به داخل قالب ریخته می شوند و در آنجا خنک می شوند . این قالب روی یک صفحه متحرک قرار دارد – وقتی که به شکل جامد در آورده شد – از پنل خروجی خارج می شود .

بعد از اینکه محصول طراحی شد ، معمولا توسط طراحی صنعتی یا مهندسی ، قالب ها توسط قالب سازان از فولاد ساخته می شوند یا از آلومینیوم یا از استیل اغلب . البته جنس قالب ساخته شده یک نکته ی مهم هست که حتما باید مد نظر داشته باشید .

تاریخ :

آوریل 21, 2017

رتبه بندی :