قیمت مواد اولیه پلاستیک

قیمت مواد اولیه پلاستیک

 

آیا میدانید با وجود افت قیمت محصولات پتروشیمی در دنیا در دوران کرونایی قیمت محصولات پتروشیمی ایران افزایش یافته است ؟! این اختلاف به دلیل نوسان قیمت ارز دلار نیمایی که به عنوان قیمت پایه محصولات پتروشیمی لحاظ می شود ، می باشد

 

 

قیمت مواد اولیه پلاستیک تحت تاثیر چه عواملی تعیین می گردند؟

مواد اولیه پلاستیکی از مشتقات نفتی محسوب می شوند و طبیعتا عئامل تاثیرگذار بر قیمت مواد پتروشیمی بر قیمت مواد اولیه پلاستیکی نیز تاثیر خواهد گذاشت. پلاستیک ها در بخش های پایین دستی صنعت پتروشیمی تولید می شوند و مستقیما می توانند وارد صنایع دیگر شوند و در واحدهای تولیدی به کار گرفته شوند.

همان طور که می دانید مواد اولیه پلاستیکی شامل موادی مانند پلی اتیلن ، پلی پروپیلن  ، اکریلونیتریل بوتادین استایرن یا ای بی اس ، پلی وینیل کلراید یا پی وی سی  ، پلی آمیدها ، پلی کربنات ها و … می باشد و قیمت این مواد اولیه پلاستیکی و پلیمری تحت تاثیر عواملی  نرخ ارز ، نحوه عرضه پتروشیمی ، قیمت نفت خام و میزان رقابت در بورس کالا برای خرید مواد اولیه می باشد.

 

چرا قیمت های روزانه مواد اولیه پلیمری را باید بدانیم ؟

دانستن قیمت روزانه ی مواد اولیه ی پلیمری به ما توان پیش بینی رفتار خریداران در روزهای آتی را می دهد که این خود باعث می شود تا ما به طور شفاف تر و بهتری جهت گیری های قیمتی بازار را پیش بینی کنیم.

 

قیمت های جدید پایه مواد اولیه پتروشیمی در چه روزهایی اعلام می شوند ؟

قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی  بر پایه  میانگین نرخ ارز معاملاتی در سامانه نیما  (sanarate.ir) محاسبه و اعلام می شود.

دفتر توسعه صنایع پایین دستی قیمت های جهانی محصولات پتروشیمی را هر هفته روزهای یکشنبه همزمان با انتشار قیمت های پایه جدید منتشر خواهد کرد.

این امر گامی مثبت جهت شفاف سازی در امر قیمت گذاری تلقی می شود.

آخرین قیمت جهانی محصولات پتروشیمی سال 99 ، در تاریخ سی و یکم فروردین ماه اعلام شده است.

 

برای اطلاع از قیمت مواد اولیه پلیمری و پلاستیک با گروه بازرگانی افشین کرمی تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *