تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

ریزش سفارشات صادراتی پتروشیمی های ایرانی

ریزش سفارشات صادراتی پتروشیمی های داخلی

اکثر بازیگران بازار پتروشیمی و مواد پلیمری منتظرر قیمت ها در ماه آتی هستند چرا که قیمت های فعلی برای مواد پلیمری ، برای مشتریان خارج از خاورمیانه بسیار بالا می باشد.

در نتیجه ی این وضعیت بازار PE در منطقه خارومیانه با رکود و سکون مواجه شده است.

به گفته ی یکی از معامله گران به علت کاهش و افت تقاضا در چین جو حاکم بر بازار آن است که همگی انتظار کاهش قیمت ها را دارند.

در بازار صادراتی ایران نیز گفته ها و شنیده ها حاکی از آن است که حجم سفارشات صادراتی با کاهش زیادی رو به رو بوده است.

به همین علت است که بعضی از شرکت های پتروشیمی اقدام به برگزاری مناقصه نموده اند تا زمانی که درخواست های بالاتری را بگیرند.

در بازار ایران گریدهای مربوط به PE با مازاد مواجه شده است چرا که تقاضای خریداران کاهش یافته است. میزان دسترسی مواد عربستانی نیاز بازار را پاسخ گفته است.

تولید کنندگان مواد پتروشیمی در عربستان سعودی نیز در هفته ی آتی قیمت های مواد را برای ماه فوریه اعلام می کنند.

یکی از این تولید کنندگان فیلم های HDPE ، LDPE و C4-LLDPE را با قیمت ۱۰۳۰ دلار در هر تن CFR چین ، ۱۳۵۰ دلار در هر تن CFR چین و ۱۰۳۰ دلار در هر تن CFR چین ارائه داده اند.

بازرگانان ایرانی از HDPE تزریق و فیلم و همچنین مواد طبیعی لوله PE 100 با قیمت ۱۱۱۰ دلار / تن CPT ترکیه ، ۱،۱۹۰ دلار / تن CPT ترکیه و ۱،۱۹۰ دلار / تن CPT ترکیه خبر داده اند.

آنها همچنین این گریدها را با قیمت ۹۷۰ دلار / تن FCA ایران ، ۱۰۷۰ دلار / تن FCA ایران و ۱۱۲۰ دلار / تن FCA ایران به مشتریان CIS می فروختند.

بازار مواد PE در منطقه ی خاورمیانه در انتظار قیمت های جدید به سر می برد و این احتمال وجود دارد که به دلیل کاهش قیمت ها و ادامه ی این روند قیمت ها باز هم کاهش یابد.

با این وجود وضعیت تامین مواد پتروشیمی به طور کافی صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*