تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

راه اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک در چین

به گزارش هیدروکرین اینجینیرینگ، خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» شرکت پتروشیمی هنگلی با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن با استفاده از فناوری شرکت INVISTA’s P8 PTA واقع در منطقه صنعتی Changxing Island، در شهر دالیان استان لیائونینگ راه‌اندازی شد.


این پروژه در اوایل ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی به بهره‌برداری رسیده است و پنجمین خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» شرکت پتروشیمی هنگلی  میباشد ، پیش بینی می‌شود این خط اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی راه‌اندازی شود.
پتروشیمی هنگلی با استفاده از فناوری INVISTA’s P7 PTA  توانسته است  سه خط «ترفتالیک اسید خالص» هر یک با ظرفیت تولید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن را ر همین مجتمع اجرا کند.


طبق این گزارش ،با راه‌اندازی این طرح‌ها این شرکت چینی به بزرگ‌ترین تولیدکننده ترفتالیک اسید خالص (PTA) چین و جهان تبدیل می‌شود و شرکت پتروشیمی هنگلی (Hengli Petrochemical) در نظر دارد یکی از دو خط تولید پاراکسیلین (paraxylene) جدید خود را در ماه نوامبر امسال در شهر دالیان استان لیائونینگ این کشور به طور آزمایشی راه اندازی (test runs) کند..
پارک صنعتی شرکت هنگلی در Changxing Island دالیان، با سرمایه‌ای معادل ۲۵ میلیارد یوان و در دو مرحله به بهره برداری رسید.

قرار است پروژه‌های متنوعی با ویژگی‌هایی نظیر ظرفیت تولید بالا، فناوری پیشرفته و مصرف پایین انرژی در این پارک اجرایی شوند.
با راه اندازی  این پروژه‌ها، انتظار می‌رود درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی در پارک صنعتی شرکت هنگلی به بیش از ۱۰۰ میلیارد یوان در سال بالغ شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*