تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

برتری قیمتی پلی اتیلن ترفتالات خالص اروپا بر نوع خام آن

برتری قیمتی پلی اتیلن ترفتالات خالص اروپا بر نوع خام آن

در سی ام ژوئن سال ۲۰۲۱ برتری قیمتی پلی اتیلن ترفتالات خالص اروپا بر نوع خام آن به بالاترین رقم خود رسید و قیمت نوع خام و نوع خالص پرک شفاف آن در مسیرهای مختلفی به تغییرات خود ادامه داده اند.

از فوریه سال ۲۰۰۸ تا به اکنون تفاوت و برتری قیمتی ۲۱۰ یورویی بین این دو نوع دیده نشده است و این اولیه رکورد فاصله قیمتی بین پلی اتیلن ترفتالات خالص اروپا و نوع خام ان می باشد.

پلی اتیلن ترفتالات خام تولید شمال غرب اروپا قیمت ۱۱۹۰ یورو در هر تن را در این تاریخ تجربه کرد که نسبت به هفته ی قبل از ان ۳۵ یورو کاهش قیمتی داشته است.

برتری قیمتی پلی اتیلن ترفتالات خالص اروپا بر نوع خام آن

فشارهای قیمتی بر پلی اتیلن ترفتالات از جهت عرضه و تقاضا وجود دارد و میزان ذخایر این مواد نسبت به ابتدای ماه ژوئن افزایش داشته است.

با وجود بهتر شدن وضعیت هوایی در قسمت هایی از اروپا و هم چنین تاخیر در ارسال محموله های چینی ، سطح تقاضا در تابستان نرمال می باشد.در فصل تابستان نیز با تاخیر در ارسال محموله ها مواجه خواهیم شد.

بر اساس گزارشات به دست رسیده با وجود بهره برداری بسسیار بالا در واحدهای تولیدی باز هم در ماه ژوئیه نمی توان همه ی حجم تقاضا را تامین نمود.

در روزهای گذشته میزان افزایش قیمت پلی اتیلن ترفتالات خالص به ۱۰۰ یورو در تن رسید و به میزان ۱۴۰۰ یورو در هر تن شمال غرب اروپا نزدیک شد.

در این شرایط بازیافت کنندگان محدودیت های بسیار شدیدی برای تامین متمرکز پلی اتیلن ترفتالات بطری پسا مصرف کننده دارند.

این در حالی است که برخی گزاراشات حاکی از آن است که برخی منتظر هستند تا میزان دسترسی به پلی اتیلن ترفتالات خالص افزایش یابد.

قیمت دسته های متمرکز پلی اتیلن ترفتالات بطری پسا مصرف کننده نیز به قیمت ۷۵۰ یورو در هر تن رسید که این میزان نیز بالاترین قیمت در تاریخ این مواد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*