تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

افزایش قیمت ۵۰ درصدی پلی اتیلن در ایالات متحده

افزایش قیمت ۵۰ درصدی پلی اتیلن در ایالات متحده

در سال گذشته پلی اتیلن فوب خلیج فارس با افزایش قیمت تا ۹۰ درصد رو به رو بوده است. پلی اتیلن سبک به قیمت ۱۵۳۰ دلار در هر تن ، پلی اتیلن سبک خطی به ۱۱۴۰ دلار در هر تن و پلی اتیلن سنگین به ۱۱۵۰ دلار در هر تن رسید.

انتظار می رود که با وجود افزایش عرضه پلی اتیلن های سبک و سنگین در چین روند افزایشی قیمت ها ادامه داشته باشد. این صعودی شدن قیمت ها به دلیل پایان محدودیت های کرونایی و اورهال بعضی از واحدهای تولید کننده آسیایی می باشد.

واحد SCG   تایلند تا ماه می به علت تعمیرات به صورت کامل متوقف می شود. واحد Jamnagar هند نیز تا ماه آوریل به علت نگه داری و تعمیر از چرخه خارج می شود. پتروشیمی هالیدای واحد کراکر هندوستان نیز از ماه می به مدت ۳۰ روز از مدار خارج می شود.

این واحد ۱۵۰ هزار تن پلی اتیلن سبک و ۵۵۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین تولید می کند. آن چه موجب کاهش قیمت در کوتاه مدت می شود کاهش تولید و عرضه ۵۵۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین و ۷۱۰ هزار تن پلی اتیلن سبک می باشد.

کانال سوئز نیز به دلیل انسدادی که دارد موجب کاهش عرضه و تاخیر در رسیدن محموله ها به مقصد شده است. پس از بازگشایی این کانال به دلیل افزایش ترافیک در این منطقه قیمت حمل بار افازایش خواهد داشت.

به علت سرمای بیش از حد و یخ زدگی شرکت های تولید کننده الفین ایالات متحده نیز عرضه کاهش داشته است. همین موضوع موجب شده است تا قیمت پلی اتیلن ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد و به اوج خود برسد. پس از تعطیلات عید پاک نیز تقضااها افزایش خواهد داشت و در نتیجه روند صعودی قیمت ها نیز ادامه خواهد سافت.

در منطقه شرق و جنوب شرقی آسیا نیز به دلیل پایان سال مالی و انبار گردانی شرکت ها از خرید خودداری می کنند و همین مسیله محرک رشد قیمت ها پس از شروع سال مالی جدید می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*