تهرانپارس- سازمان آب-خیابان پنجم شیدایی-ساختمان شیدایی-واحد 302 تلفن:02177784838

افت قیمت پلی اتیلن در بازار ترکیه

افت قیمت پلی اتیلن در بازار ترکیه

با کاهش خرید در بازار ترکیه قیمت پلی اتیلن سنگین ایران و خاورمیانه به محدوده ی ۱۲۰۰ دلاری ورود کرد. در این شرایط فعالان بازار به بازگشت و خرید در بازار شک دارند و سعی بر عدم ورود در باازر دارند. از طرف دیگر با افزایش حجم عرضه در بازار ترکیه باز هم ریزش قیمت ها را خواهیم دید.

به نظر می رسد این افت قیمت ها تا حدی ادامه خواهد یافت که به تارگت های مورد نظر تولید کنندگان برسد. در طی روزهای گذشته نیز قیمت پلی پروپیلن و انواع پلی اتیلن ها ریزش پیدا کرد.

بر طبق داده های آیسیس پلی اتیلن سنگین تولید ایران به محدوده قیمتی ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ دلار ورود کرده است و نسبت به دیگر پلی اتیلن ها از قیمت نازل تری برخوردار است.

پلی اتیلن سنگین تولید خاورمیانه نیز به کانال ۱۲۰۰ الی ۱۲۷۰ دلاری ورود کرده است.

پلی اتیلن سبک تولید ایران به محدوده ی قیمتی ۱۵۰۰ الی ۱۶۰۰ دلار ورود کرده است که این قیمت نیز کاهشی بوده است.

افت قیمت پلی اتیلن در بازار ترکیه

پلی اتیلن سبک تولید امریکا به محدوده قیمتی ذ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار ورود کرده است که این محصول با افت بسیار شدید ۲۸۰ دلاری همراه بوده است.

پلی اتیلن خاورمیانه نیز با ۱۰۰ دلار کاهش به محدوده ۱۵۰۰ الی ۱۶۰۰ دلار وارد شده است.

پلی اتیلن سبک خطی ایران نیز به ۱۳۰۰ الی ۱۳۸۰ دلار رسیده است اما پلی اتیلن سبک امریکا و خارومیانه در محدوده قیمتی ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار قرار گرفته اند.

 

با عرضه ی بالای محصولات امریکایی و ایرانی در بازار ترکیه قیمت پلی اتیلن خطی در این کشور به ۱۳۰۰ دلار می رشد.

 

در بازار پلی پروپیلن ها نیز شاهد افت و ریزش قیمت ها بودیم. رافیای ایران به محدوده قیمتی ۱۲۵۰ تا ۱۳۳۰ دلار ورود کرده است.

رافیای خاورمیانه به محدوده قیمتی ۱۲۵۰ الی ۱۳۲۰ دلار وارد شده است.

پلی پروپیلن فایبر ایرانی به قیمت ۱۳۰۰ الی ۱۴۰۰ دلار و پلی پروپیلن فایبر خاورمیانه به قیمت ۱۳۰۰ الی ۱۳۷۰ دلار در ترکیه رسیده است.

در بازار ترکیه پلی اتیلن های سبک و پلی اتیلن های سبک خطی افت قیمتی بیشتری را تجربه نموده اند. اما شنیده ها حاکی از آن است که باز هم قیمت ها در بازار ترکیه روند کاهشی خود را حفظ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .

*