استفاده از مواد پلیمری در صنایع بسته بندی مواد غذایی

مواد پلیمری که در صنایع بسته بندی مواد غذایی استفاده می گردد

منبع: www.packron.org/index.php/en/articles/102-2016/192-polymers-in-food-packaging

بسته بندی مواد غذایی نقش اساسی در صنعت غذا ابفا می کند . بسته بندی از مواد غذایی محافظت می کند و مقاومت مکانیکی و به صرفه بودن ، راحتی تولید باعث شده که پلیمرها برای بسته بندی کالاها خوب باشند . اگر چه ، بازنگری هایی در بسته بندی های پلیمری انجام شده که میگویند شاید مواد شیمیایی سمی نشت پیدا کند به مواد خوراکی داخل بسته ، تاثیرات محیطی بسته بندی های پلیمری و تاثیر اقتصادی آن در صنعت را نباید نادیده گرفت

طبق مطالعات اخیر ، صنعت بسته بندی بسیار در اقتصاد نقش مهمی ایفا می کند . آمریکا 561 بیلیون دلار در صنعت بسته بندی مواد غذایی هزینه می کند که از این پول تقریب 15 % آن در بسته بندی غذایی به کار می رود . بسته بندی مواد غذایی نه تنها ز خروج  مواد غذایی محافظت می کند بلکه از مواد غذایی در بابر باکتری های مضر آلودگی و تخریب محافظت می کند .

برخی از شایع ترین پلاستیک ها در صنعت بسته بندی استفاده می شود :

  • پلی اتیلن ترفتالات PET
  • پلی اتیلن سنگین HDPE
  • پلی وینل کلراید PVC
  • پلی اتیلن سبک خطی LDPE
  • پلی پروپیلن PP
  • پلی استایرن PS

صنعت پلاستیک از بزرگترین صنایع آمریکا است.که بیلیون ها دلار هر ساله در اقتصاد را به خودش اختصاص داده . ازPET به خاطر قدرت کششی و خواص کششی اش استفاده می کنند . اگر چه به راحتی در برابر گرما آب می شود . برای همین در صنایع بسته بندی مواد نوشیدنی استفاده می شود . HDPE در صنایع بسته بندی مثل شیر استفاده می شود برای اینکه ساختش کم هزینه است .

اخیرا از مواد پلاستیک تجزیه پذیر برای کاهش تاثیرات مخرب بر محیط زیست استفاده می کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *